Kaip išsirinkti motociklininko aprangą?

Saugumas eisme yra būtinas, na o motociklai nėra išimtis.

Nesvarbu ar pradėjote važinėti prieš keletą mėnesių ar turite eilę metų patirties tai darant, tinkama motociklininko apranga yra būtina investicija kuri tikrai atsipirks.

Motociklo A Kategorijos Vairavimo Teisių Kainos →

Šiais laikais yra begalė gamintojų ir variantų, todėl pasirinkimo žmonėms yra tikrai daug.

Kai kurie išvis galvoja, kad į brangesnę aprangą investuoti apskritai neapsimoka, užtenka tik patogių kelnių ir batų.

Gal tokios aprangos ir užteks trumpai kelionei, tačiau negalite atmesti papildomos rizikos kurią atneša važiavimui motociklu nepritaikyta apranga.

Šiame straipsnyje pateiksime keletą bendrų idėjų į ką atkreipti dėmesį renkantis motociklininko aprangą.

Šalmas

Klausimas ar apskritai reikia dėvėti šalmą ko gero nekyla niekam – jis privalomas kiekvienam. Paprastai yra išskiriamos kelios pagrindinės šalmų rūšys iš kurių vairuotojai gali rinktis ir kiekviena iš jų turi savų pliusų.

  • Pilno profilio – šis šalmas suteikia didžiausią apsaugą galvai, veidui ir akims. Tokie šalmai pasižymės sustiprintu stiklu, forma pilnai apgaubiančia visą galvą ir labai geru matomumu. Paprastai tokius šalmus renkasi profesionalūs motociklininkai-lenktynininkai, taip pat ir tie kurie motociklu važiuoja dideliais greičiais. Turi labai gerą aerodinamiką, tačiau yra sunkūs, nepatogu atsigerti ar užkąsti ilgesnės kelionės metu.
  • Moduliniai – dar viena šalmo rūšis kuri suteikia gerą galvos apsaugą. Išskirtinis šių šalmų bruožas – pasikelianti priekinė dalis. Dėl lengvesnio svorio ir didesnio patogumo palyginus su pilno profilio šalmu, jis kur kas geriau tinka naudoti kasdien. Didžiausias šalmo minusas – konstrukcijos susidevėjimas po ilgesnio laiko.
  • Atviros konstrukcijos – Pakankamai mažą galvos apsaugą suteikiantis šalmas, nėra smakro apsaugos. Priklausomai nuo rūšies, gali būti su stiklu arba be jo. Tinka tik lėtam važinėjimui po miestą.

Renkantis šalmą svarbiausia yra įvertinti ką kiekviena rūšis gali jums pasiūlyti ir rinktis tokį kuris labiausiai atitinka jūsų važinėjimo įpročius. Važinėjantys galingiausiais motociklais ko gero rinktis pilnojo profilio šalmą, kadangi čia bus svarbiausias didelis saugumas. Na, o jei važinėjate retai ir tik mieste, galima apsistoti ties paprastesniais variantais.

Striukė

Striukė yra vienas svarbiausių motociklininko aprangos elementų nesvarbu kokiu oru ar į kokio ilgio kelionę leisimės.

Daugelis apie tai nepagalvoja, tačiau skirtingi striukės faktoriai prisideda prie didesnio motociklininko saugumo ir komforto įskaitant medžiagas iš kurių jį yra pagaminta, jos dydis, apsauginiai sluoksniai ir t.t.

Geriausia striukės bus pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų, turės bent keletą apsauginių sluoksnių, tačiau svarbiausia jums bus patogi ir gerai tiks.

Nuvykę į prekybos vietą būtinai pasikonsultuokite su pardavėjais ir pasimatuokite bent kelis variantus kurie padės surasti jums geriausiai tinkantį variantą.

Kelnės

Dažniausiai kelnėmis motociklininkai rūpinasi mažiausiai, kadangi daug kam atrodo, jog paprastų tikrai užteks. Tačiau tai yra netiesa.

Specialiai pritaikytos kelnės bus patogios, leis kūnui kvėpuoti, tačiau tuo pačiu suteiks ir gerą apsaugą. Tokios kelnės taip pat padidins jūsų matomumą kelyje, kas turėtų būti prioritetas kiekvienam važiuojančiam tokia transporto priemone.

Kelnių pasirinkimas motociklininkams yra lygiai toks pat didelis kaip ir striukių, todėl tikrai nebus sunku surasti tokį rūba kuris bus patogus, saugus ir bus jūsų mėgstamo stiliaus. Medžiagų iš kurių jos gaminamos taip pat yra nemažai. Tekstilė, oda ar kevlaras yra patys populiariausi variantai, tačiau pasitaiko ir kitų.

Tam, kad surasti sau labiausiai tinkančias kelnes reikia įvertinti tokius dalykus kaip oras kuriuo dažniausiai važinėjatės motociklu, įprastą kelionių ilgį ir savo motociklo tipą.

Odinės kelnės ko gero yra dažniausiais pasirinkimas, tačiau labai dažnai jos tampa nepatogios važinėjant dideliais atstumais. Tekstilė, tuo tarpu suteiks gerą apsaugą, leis kūnui kvėpuoti ir gerą apsaugą, tačiau taip pat tiks nevisais atvejais.

Vėl gi, svarbiausia čia bus patogumas – pasirūpinkite, jog kelnės nebūtų nei per daug laisvos, nei per daug aptemptos, kad galėtumėte komfortiškai važiuoti savo kelionės maršrutu.

Kombinezonai

Alternatyva kelnėms ir striukėms gali būti kombinezonas – rūbas dažnai būnantis iš vienos ar dviejų dalių. Šie rūbai suteikia tokį patį apsaugos, kūno kvėpavimo ir medžiagų kokybės lygį kaip minėta striukės ir kelnių kombinacija.

Kai kurie motociklininkai teigia, jog kombinezonas yra netgi geresnė alternatyva važiuojant, pavyzdžiui, esant smarkiam lietui.

Čia vėl gi, labai svarbu užtikrinti jog kombinezonas jums bus patogus, tai yra nei per daug laisvas nei per daug aptempiantis. Jei jums sunku apsispręsti ar labiau verta rinktis dviejų dalių ar vienos kombinezoną, pasimatuokite abu variantus ir įvertinkite kaip dažnai jūs važiuojate motociklu.

Jei motociklu vykstate kasdien, tvarkant visus kasdienius reikalus, ko gero geriau bus toks variantas kurį galima labai lengvai užsidėti ar vėl nusivilkti, kadangi tą reikės daryti bent kelis kartus per dieną.

Avalynė

Kalbant apie avalynę, čia vėlgi, specialūs motociklininkų batai bus pritaikyti didesniam saugumui ir komfortui važiuojant motociklu. Labai dažnai jie būna kur kas aukštesnio dizaino nei paprasti batai, einantys virš kulkšnių ir gerai sulaikantys pėdą vietoje.

Vienos iš dažniausių patiriamų motociklininkų traumų būna kojų traumos kuomet motociklas savo svoriu prispaudžia apatinę kojos dalį ir kulkšnis. Dėl šios priežasties motociklininkų batai turi papildomą apsaugą šiai kojos daliai.

Tokie batai turės ir kiek kitokį raištelių dizainą. Jie negali laisvai mėtytis ir potencialiai susipainioti su motociklo dalis, todėl jie yra dedami, taip, jog užsirišus batus raištelius būtų galima lengvai užsikišti. Kartais jų apskritai nebus, o vietoje jų bus kitokių tvirtinimo elementų.

Avalynės gamyba paprastai ir vyksta iš odos ir tekstilės, pagrindinių medžiagų kurios gali užtikrinti saugumą, komfortą bei leidžia kojoms laisvai kvėpuoti. Dauguma iš jų taip pat turi plastikines arba metalines apsaugas tose vietose kurioms tenka daugiausiai streso ir dėvėjimosi.

Tai reiškia, jog susidėvėjus apsaugoms, nereikės eiti pirkti naujų batų, užteks tiesiog pasikeisti susidėvėjusias apsaugines vietas. Tokiu būdu nusipirktą komplektą batų turėsite labai ilgam laikui.

Paskutinį dalyką kurį verta paminėti kalbant apie batus yra patogumas. Visai kaip ir su kelnėmis, striuke ar kombinezonu ši jūsų aprangos dalis turi būti patogi važinėjant bet kokius atstumus ir visą dieną.

Kiekvienas gamintojas turės kažką savo, todėl geriausias dalykas būtų tiesiog nuvyktį į atitinkamą parduotuvę ir išbandyti bent keletą gamintojų. Tokiu būdu tikrai surasite sau geriausiai tinkantį variantą.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą bendrų dalykų kuriuos reikia įvertinti norint išsirinkti tinkamą motociklininko aprangą. Nesvarbu ar renkatės avalynę, kelnes, striukę ar kombinezoną – visur galioja tie patys principai: komfortas, kokybės, saugumas ir patogumas.

Žinoma, gamintojų ir jų siūlomų prekių pasirinkimas parduotuvėse yra tikrai didelis, todėl jei pasimėtėte ir nežinote tiksliai koks kiekvienas iš šių rūbų bus jums geriausias, būtinai pasikonsultuokite su pardavėjais kurie galės jums patarti geriausiai.

Jei išsirinksite apgalvotai ir atsakingai – tikrai nepasigailėsite, o kelionės motociklu visuomet bus saugios ir malonios.