KRITINĖS KLAIDOS LAIKANT „REGITROS“ VAIRAVIMO EGZAMINĄ (VIDEO)

Vaizdo pranešime pristatomos dažnai pasitaikančios vairavimo praktikos egzamino klaidos.

Ruošdamiesi praktiniam vairavimo egzaminui žmonės dažnai susimąsto apie tai į kokius svarbiausius aspektus reikia atsižvelgti norint jį kuo geriau išlaikyti.

🚩 Kaip pasiruošti teorijos egzaminui Regitroje? →

Šiame straipsnyje jums pateikiame informaciją apie esminius egzamino kriterijus, kritines bei nekritines klaidas kurių derėtų vengti bei bendrus dalykus kuriuos privalote žinoti.

Registracija egzaminui

Dažnai būsimi vairuotojai daro klaidą manydami, jog valstybinį vairavimo praktikos egzaminą gali laikyti tik pagal gyvenamąją vietą nustatytoje egzaminavimo vietoje.

⚠ Iš tikrųjų, į vairavimo egzaminus jūs galite registruotis bet kuriame Valstybinės Įmonės „Regitra“ centre.

Tą paprasčiausia padaryti tiesiog internetu, specialioje svetainėje – www.eregitra.lt. Registracija į vairavimo egzaminus vykdomi ir telefonu, tereikia paskambinti į norimą egzaminavimo centrą vienu iš žemiau pateiktų telefonų numeriu.

Vairavimo egzamino trukmė

Vairavimo praktikos egzaminas galimas tik po to, kai žmogus jau yra išlaikęs teorinės dalies žinių patikrinimą.

Visų kategorijų vairavimo egzaminai laikomi tik specialiomis, VĮ „Regitra“ priklausančiomis ir būtent egzaminavimui skirtomis transporto priemonėmis.

Praktinio vairavimo egzamino trukmė, nuo pat vairuotojo sutikimo iki galutinio rezultato paskelbimo yra maždaug 6090 minučių, priklausomai nuo eismo sąlygų ir egzaminuojamojo klaidų.

Į egzaminui skirtą laiką įeina:

  • Transporto priemonės pristatymas egzamino laikytojui ir jo pasirengimas vairuoti
  • Techninis transporto priemonės patikrinimas, eismo saugumui užtikrinti
  • Vairavimo egzamino dalis realiomis eismo sąlygomis.

Po vairavimo dalies egzaminatorius paskelbia klaidas ir jas išaiškina, ir, kaip minėta, paskelbia egzamino rezultatą. Vairavimas realiomis eismo sąlygomis trunka nuo 25 – 45 minučių, pagal tai, kokios kategorijos egzaminu siekiama.

Norintieji vairuoti mopedus bei lengvuosius keturračius motociklus (AM kategorija), turi būti išlaikę tik teorinių žinių egzaminą, praktinio vairavimo egzamino laikyti nereikia.

Egzaminas Regitroje

Vairavimo vertinimo metodai ir kriterijai

Praktinio vairavimo egzamino metu, važiuojant realaus eismo sąlygomis, yra atsižvelgiama į įvairaus pobūdžio vairavimo niuansus ir žinias kurias privalo parodyti laikantysis.

Jos gali būti apibrėžtos taip:

  • patikrinimo prieš važiavimą klausimai – šiuo aspektu laikantysis turėti rodyti sugebėjimus kaip paruošti automobilį tinkamai ir saugiai kelionei. Taip pat sekti „Regitros“ egzaminuotojo nurodymus šiems klausimams.
  • bendrosios kritinės klaidos – egzamino metu taip pat yra atsižvelgiama į tai, ar laikantysis geba ir turi pakankamai žinių laikytis svarbiausių KET reikalavimų užtikrinančių savo bei kitų saugumą apskritai. Šios klaidos yra vertinamos itin griežtai, kadangi, tai gali turėti kritinės reikšmės eismui.
  • kritinės vairavimo klaidos – čia atsižvelgiama į bendrąją laikančiojo automobilio valdymo techniką. Vertinami tokie aspektai kaip saugus atstumas, važiavimo greitis bei apskritai gebėjimas nepriklausomai ir pačiam valdyti transporto priemonę
  • nekritinės ir specifinės pasikartojančios vairavimo klaidos – yra atsižvelgiama į vairuotojo gebėjimus tinkamai pasirinkti pavarą esant vienai ar kitai situacijai, akceleratoriaus, sankabos pedalų valdymas. Šios vertinamos kiek lengviau, kadangi tokio pobūdžio klaidos nedaro kritinės grėsmės keliuose savaime, tačiau vistiek yra būtinas saugumo garantas.
  • specialieji važiavimo manevrai – galiausiai atsižvelgiama į vairuotojo gebėjimus tinkamai elgtis posūkyje, judant greitėjimo bei letėjimo juostomis, tinkamai parkuoti automobilį 45, 90 laipsnių kampu bei išilgai. Šie aspektai taip pat yra laikomi vairavimo pagrindais ir be jų jūs negalėsite tikėtis išmokti tinkamai vairuoti automobilį.

Mokymasis vairuoti

Apie nekritines klaidas vairavimo egzamine

🚩 Egzamino metu neturite viršyti ribos, t.y. 9 nekritinės klaidos.

Padarius 9, protokole įskaitoma kritinė klaida ir egzaminas yra neišlaikomas. Nors kai kam gali pasirodyti, jog bus daug laisvės klysti, net ir menkiausias nusižengimas gali būti įskaitomas kaip klaida. Egzaminatoriai jus vertins žymiai griežčiau nei mokykloje, taip, kad turite išmokti net ir vairavimo smulkmenų.

🚧 Dažniausiai pasitaikančios nekritinės klaidos egzamine:

  • Tinkamas žinių neparodymas ieškant egzaminuotojo nurodytų įrenginių, rodant kaip jie veikia, valdosi. Nežinojimas kaip patikrinti jų būklę.
  • Saugos ir valdymo įtaisai. (pvz. netinkamai prisegtas saugos diržas, variklio užvedimas pasirinkus netinkamą pavarą, arba jo užvedimas jam jau esant užvestam.)
  • Sankabos valdymas. Kandidatas per greit arba per lėtai atleidžia sankabos paminą jungdamas pavaras, ją netinkamai valdo. Laiko nuspaudęs sankabos paminą (tiek pilnai, tiek nepilnai) nejungdamas pavaros.
  • Akceleratoriaus valdymas. Per daug arba nepakankamai spaudžiamas akceleratoriaus pedalas kai sankabai pilnai neišminta arba išjungta. Leidžia transporto priemonei judėti iš inercijos tiek pradedant judėti, tiek stabdant.
  • Pavaros pasirinkimas. Netinkamai pasirinkta pavara, neatitinkanti situacijos. Važiavimas pernelyg dideliais sūkiais, kai to situacija nereikalauja. Važiavimas per maža arba per didele pavara, kai to eismas nereikalauja. Idealiai (50km/h – ne žemiau nei 4 pavara, 70km/h – ne žemiau nei 5 pavara).

Praktinio egzamino patarimai

Susipažinimas su egzamino kriterijais

Nors galbūt gali pasirodyti kaip elementarus dalykas, jūs privalote itin gerai išmanyti tai, jūsų reikalaus „Regitra“. Kadangi būsite vertinami itin griežtai, tinkamas kriterijų žinojimas yra būtinas tikintis teigiamo rezultato.

Tinkamo laiko pasirinkimas egzaminui laikyti

Tinkamiausias laikas egzaminui, ko gero būtų tuo metu, kai mieste nėra daug eismo. Idealiausia, ypač didmiesčiuose, rinktis Šeštadienio ankstyvą rytą kuomet dauguma žmonių bus įšvykę arba paprasčiausiai bus pasilikę namuose savaitgaliui. Nors galbūt teks daugiau palaukti eilėje į egzaminą, tai tikrai padidins jūsų išlaikymo šansus.

Papildomi važiavimai su instruktoriais

Kadangi prieš eidami laikyti egzamino jūs privalote būti baigę vairavimo kursus mokykloje, patartina pasiimti papildomas pamokas pas jus mokinusius instruktorius. Jie jau jus pažinos ir galės padėti dirbant tie jūsų patiriamomis silpnybėmis prie vairo.

Praktika su šeimos nariais

Išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“ jūs įgaunate teisę važinėtis su šeimos nariais jau turinčiais teisę vairuoti. Kadangi, tai bus jauki aplinka mokytis, patartina, jog jūs kuo daugiau važinėtumėte įprastomis miesto sąlygomis, galbūt, net ir išbandytumėte „Regitros“ maršrutus kuriuos galite gauti egzamino metu. Tokia praktika garantuotai padidins jūsų pasitikėjimą savimi vairuojant.

🚩 Kaip pasiruošti teorijos egzaminui Regitroje? →

Kiek kritinių klaidų galima padaryti “Regitroje”?

⛔ Egzamino “Regitroje” metu kritinių klaidų padaryti NEGALIMA.

Padarius vos vieną kritinę klaidą, yra įskaitomas neišlaikyto egzamino rezultatas. Egzaminatorius jums leis pabaigti kelionę atgal iki „Regitros“ ir vertins jūsų vairavimą iki jos pabaigos. Tai leis jums žinoti savo klaidas ateičiai ir matyti, ką reikia patobulinti.

Dažniausiai pasitaikančios kritinės klaidos egzamine:

  • Egzaminuotojo įsikišimas žodžiu arba fiziškai, tam, kad būtų išvengta eismo įvykio ar pavojingos situacijos.
  • Egzaminuotojo nurodymų nevykdymas (pvz. važiavimas kita kryptimi, kai tą daryti draudžiama, netinkamai atsakyti visi teoriniai klausimai apie automobilį.)
  • Susidūrimas, pavojinga situacija. Į tai į eina ir atsitrenkimas ir užvažiavimas ant kliūties (pvz. bortelio, atramos).
  • Netinkamas pavaros pasirinkimas kuomet tai gali sukelti pavojų eismui. (pvz. važiuojant atbuline eiga, pasirenkama į važiuojanti į priekį ir atvirkščiai).
  • Netinkamų įrenginių naudojimas arba būtiniausiųjų nenaudojimas. (pvz. naudojimasis mobiliuoju telefonu esant dirbančiam varikliui, saugos diržo neužsisegimas prieš pradedant važiuoti ar atlikti manevrą.)

Vairavimo egzaminas „Regitroje“ (Video)

Gavę liudijimą, patvirtinantį mokymo kursų baigimą, gaunate teisę laikyti egzaminus VĮ „Regitra“. Egzaminus galima laikyti neribotą kiekį kartų per vienerius savo vairavimo mokyklos baigimo metus (tol kol išlaikysite).

Teorijos ir praktikos egzaminas valstybės įmonėje REGITRA.

Praktikos egzaminai laikomi šiuose VĮ „Regitra“ filialuose:

  • Vilniaus EC – Lentvario g. 7; (8 5) 266 0019, (8 5) 266 0018
  • Kauno EC – Raudondvario pl. 234; (8 37) 308 520, (8 37) 308 521
  • Klaipėdos EC – Šilutės pl. 50A; (8 46) 390 917
  • Šiaulių EC – Vilniaus g. 8; (8 41) 596 360
  • Panevėžio EC – Pramonės g. 12; (8 45) 512 102
  • Alytaus EC – Artojų g. 5A;  (8 315) 56 445
  • Marijampolės EC – Gamyklų g. 4;  (8 343) 68 618
  • Mažeikių EC – Gamyklos g. 36;  (8 443) 91 010
  • Rokiškio EC – Respublikos g. 111;  (8 458) 32 673
  • Utenos EC – Metalo g. 1;  (8 389) 63 865
  • Tauragės EC – Liepų takas 1A; (8 446) 62 910
  • Telšių EC – Mažeikių g. 13;  (8 444) 69 279

🚩 Gudrybės, kurios padės – egzaminas be streso! (Video) >>

🚩 Vilniaus Regitros vairavimo maršrutai (Video) >>