Variklio plovimas. Kodėl svarbu tai atlikinėti reguliariai?

Variklio plovimas – tai procedūra kuri padeda užtikrinti, jog variklis ir visos jo dalys gali dirbti maksimaliu efektyvumu.

Viena iš svarbiausių variklio sistemų yra jo tepimą užtikrinanti sistema.

Jos tikslas – tiekti alyvą skirtingoms variklio detalėms ir užtikrinti, jos yra paruoštos normaliam darbui.

Tiesa, net ir ją vairuotojai privalo kas tam tikrą laiką prižiūrėti.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie automobilio variklio valymo procesą viduje išorėje ir kodėl tai yra svarbu daryti.

Reguliarus alyvos keitimas yra būtinas

Prieš aptariant variklio valymo ypatybes, labai svarbu pabrėžti dėl ko vairuotojai turi pasirūpinti reguliariu variklio alyvos pakeitimu.[toc]

Kaip jau minėjome, pagrindinė variklio tepimo sistemos paskirtis yra tiekti gryną alyvą, toms variklio detalėms kurios trinasi. Iš sistemos ateinanti alyva padengia detales tvirtu alyvos sluoksniu ir jo dėka sumažina detalių trintį ir dėvėjimąsi.

Nors alyva gali tarnauti pakankamai ilgą laiką, kaip žinia, nėra nieko amžino. Nuo darbo ji pasensta, teršiasi ir praranda savo efektyvumą atliekant pagrindines funkcijas. Kartu alyvoje susidariusios nuosėdos pradeda kimšti kai kuriuos alyvos tėkmės takus ir sutrikdyti įprasta jos tiekimą variklyje.

Kaip rodo ekspertų atlikti tyrimai, pagrindiniai dalykai lemiantys tokias alyvos nuosėdas yra aušinimo skysčio produktai, vanduo, rūgštys, dulkės, suodžiai, alyvos oksidacija ir kt.

Dėl šios priežasties yra būtina atnaujinti variklio alyvą reguliariai. Jei ties šiuo dalyku apsileidžiama, rizikuojame kaip reikiant apsunkinti normalų variklio darbą, užteršti pačią alyvą ir apskritai rizikuojame variklį pilnai sugadinti.

Alyvos užsiteršimas ir variklio užkimšimas yra pakankamai sudėtingas procesas ir vien pakeisti jos pačios neužtenka. Būtina variklį ir reguliariai plauti.

Svarbiausia – kokybiškos valymo priemonės

Efektyviausiu variklio valymo būdu yra laikomas jo išardymas ir išsamus išvalymas naudojant specialų ploviklį, žibalą ar benziną. Deja, tačiau tokia procedūra yra pakankamai brangi ir užimanti daug laiko, taigi tokiu būdu yra valomi tik visiškai užsikirtę varikliai.

Dažniausiai naudojamas būdas vis dėl to yra toks: į karterį yra pripilama variklio ploviklio, varikliui leidžiama padirbti laisva eiga, o vėliau susidarę nešvarumai yra pašalinami iš karterio ir įpilama naujos švarios alyvos.

Kaip jau supratote, čia labai svarbią rolę atlieka pats variklio ploviklis, kuris užsiima pačiu valymo procesu. Labai svarbu pasirinkti aukštos kokybės produktą gebantį susitvarkyti su įvairių rūšių nuosėdomis.

Paprastai geriausiai rinktis tokį ploviklį kuris geba ne tik išvalyti, tačiau kartu ir ištirpdyti susidariusias variklio nuosėdas.

Lietuvoje populiariausios yra dvi valiklių rūšys:

  • Valikliai kurie yra pilami į seną alyvą
  • Plovimo alyva kuri pilama į karterį, iš variklio pašalinus senąją.

Būtent pastaroji plovimo priemonė mūsų šalyje ir yra populiariausia. Žinoma, tai tėra gryna variklio alyva, be jokių papildomų priemonių skirtų variklio išvalymui, todėl visą variklio ertmę ją gali tik efektyviai praskalauti.

Kita vertus, specialūs variklio plovimo skysčiai savo sudėtyje turės specialius fermentus kurie ne tik sugebės praskiesti senąją alyvą, tačiau kartu ir ištirpdyti variklyje susidariusias nuosėdas. Žinoma, tai galioja tik aukščiausios kokybės produkcijai, todėl tokias ir būtina rinktis jeigu norite pasiekti išties efektyvių rezultatų.

Taigi, pagrindinės taisykles kaip prižiūrėti savo variklį yra maždaug tokios:

  • Reguliariai atnaujinkite savo variklio alyvą (maždaug kas 10000 – 12000 km)
  • Užtikrinkite pakankamą alyvos lygį variklio sistemoje
  • Tikrinkite ir prižiūrėkite oro ir alyvos filtro būklę bei nepamirškite jų pakeisti
  • Reguliariai plaukite variklio sistemas su efektyviomis, kokybiškomis priemonėmis (bent kartą per metus)

Nepamirškite ir variklio išorės

Tinkamam variklio darbui užtikrinti reikėtų pasirūpinti ir jo išorės priežiūra. Purvas, liekanos nuo vabzdžių, ištiškę tepalai, lapai – tik keletas dalykų kurie gali išpurvinti jūsų variklio paviršių. Apleidus šią dalį mus seks nemalonūs kvapai nuo degančių šiukšlių, taip pat padidės rizika, jog šiukšlės pateks ir į automobilio vidų.

Nepaslaptis, jog mūsų šalies kelių sąlygos yra pakankamai nedraugiškos automobiliams. Vasarą danga dažnai įkaista, susidaro smėlis ir dulkės, ypač jeigu daug važinėjame užmiesčio keliais. Žiemą, tuo tarpu, galime sutikti druskų, purvo ir smėlio.

Visi šie dalykai priveda prie to, jog skirtingi automobilio paviršiai pasidengia purvais ir nešvarumais galinčiais rimtai jam pakenkti.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme variklio valymą ir kodėl svarbu tai daryti reguliariai. Iš tiesų ši procedūra yra labai svarbi norint užtikrinti ilgalaikį variklio tarnavimą.

Tiesą, pats procesas taip pat yra pakankamai sudėtingas, todėl geriausia šį darbą yra patikėti tai išmanančiam profesionalui kuris žinos kaip išplauti ne tik variklį, bet ir kaimynines jo sistemas.