Vaizdo registratoriai. Nereikalinga išlaida ar privalomas prietaisas automobilyje?

Vaizdo registratoriai – tai itin paprastas prietaisas įgaunantis vis didesnį populiarumą visame pasaulyje.

Jo veikimo principas yra labai elementarus, tačiau tuo pat metu ir genialus – įrašinėti vykstantį eismą.

Abejojančių jo veiksnumu mažėja ir mūsų šalyje.

Eismo ekspertai jau pastebi, jog vis daugiau lietuvių yra pasiryžę investuoti į vaizdo registratorių, vardan saugesnio jausmo eismo metu ir galimybės turėti vaizdinį įrodymą atsitikus eismo įvykiui.

Ar turėtumėte registratorių įsigyti ir jūs?

Šiame tekste bandysime atsakyti į šį klausimą.

Baudą galima gauti ir už nieką

Įsivaizduokite tokią situaciją – priekyje jūsų ramiai savo juosta važiuoja automobilis ir netikėtai prieš jį persiriuoka kitas automobilis vairuojamas neapdairaus ir retai į savo veidrodį žiūrinčio vairuotojo.

Natūralu, kad vėliau čia seks staigus stabdymas, vairo korekcija ir triukšmingas padangų žviegimas. Vos ne vos, tačiau tvarkingai važiavusios mašinos vairuotojas išvengė susidūrimo.

Deja, tačiau ne jūs, važiavęs už abiejų šių automobilių, kadangi jums paprasčiausiai nebuvo pakankamai laiko sureguoti į priekyje esančią situaciją. [toc]

Pirmasis vairuotojas nepripažįsta savo kaltės, galbūt net nekalba lietuviškai, na o jūs jau įvažiavote antrajam tiesiai į galą.

Vargu ar atvykusi policija gaiš daug laiko bandydama išsiaiškinti kal yra kalčiausias. Po surašytų protokolų, visi išsivažinės savais keliais.

Galiausiai, net ir jūsų draudimo kompanija ateinančiam polisui pakels kainą, kadangi jūs neseniai sukėlėte eismo įvykį.

Su eismo registratoriumi jūs turėtumėte kur kas svaresnių argumentų, kadangi priešais būtų matomas visas įvykio vaizdas.

Naudojančių registratorius skaičius išaugo triskart

Galbūt viršuje paminėtas pavyzdys buvo fiktyvus, tačiau panašių situacijų mūsų keliuose kasdien vyksta dešimtimis ar net šimtais. Norėdami apsisaugoti save nuo galimo nukentėjimo, vis daugiau vairuotojų ryžtąsi įsigyti vaizdo registratorių kaip būdą turėti akivaizdžių įrodymų įvykus eismo įvykiui.

Apskritai, skaičiuojama, jog per praeitus metus, šių prietaisų pardavimai išaugo net 700 procentų, o reguliariai juos naudojančių vairuotojų kelyje skaičius padidėjo net trimis kartais. Lengvai prie priekinio automobilio tvirtinami prietaisai paprastai įsijungia vos išvažiavus į kelią.

Nuolatos filmuodami ir fiksuodami eismą, jie saugo informaciją ir ją galima panaudoti prireikus kaip įrodymus.

Užsienio vairuotojai sulaukia net lengvatų

Vaizdo registratorių populiarumą ir naudą vairuotojams iliustruoja ir situacija užsienyje. Štai vienas didžiausių registratorių gamintojų Jungtinėje Karalystėje „Nextbase“ skelbia, jog visos pagrindinės 30 draudimo įmonių šalyje priima vaizdo registratoriumi užfiksuotą medžiagą kaip įrodymą įvykus eismo įvykiui.

Apskritai, draudimo įmonės šioje šalyje netgi skatina vairuotojus įsigyti šiuos aparatus. Štai viena didžiausių draudimo bendrovių JK „Swiftcover“, savo klientams šiuo metu siūlo net 10 procentų nuolaidą savo polisams, jei klientas savo automobilyje turi įrengtą vaizdo registratorių. Panašia kryptimi netruko pasukti ir kitos bendrovės.

Tokia politika esą padeda apsisaugoti tiek žmonėms, tiek pačiai įmonei nuo tyčinių avarijų sukelėjų ir sukčių keliuose. Juk įrodyti, kad priešais jus esantis vairuotojas tyčia lėtino greitį, staigiai stabdė ar blokavo kelią neturi tą įrodančios vaizdinės medžiagos yra praktiškai neįmanoma.

Jei manote, jog tokių suktybių vairuotojai imasi retai – klystate.

Skaičiuojama tyčiniai nusikaltimai keliuose draudimo bendrovėms kainuoja maždaug apie milijardą svarų per metus. Taigi, jos turi pilną pretekstą skatinti klientus naudoti vaizdo registratorius, kartu juos paskatindami mažesnėmis kainomis bei nuolaidomis.

Prietaiso kokybė – taip pat turės reikšmės

Jei pasižvalgysite po internetines parduotuves, vaizdo registratorių įsigyti galima praktiškai bet kokioje parduotuvėje prekiaujančioje elektronika bei technika. Kainos čia taip pat bus įvairios – nuo keliasdešimties eurų už pigiausius iki papildomų funkcijų turinčius ir šimtų siekiančių variantų.

Kaip ir su dauguma gyvenime dalykų, ekspertai rekomenduoja vairuotojams atsižvelgti ne tik į prietaiso kainą, tačiau ir kokybę.

Vienas svarbiausių faktorių renkantis tokį dalyką žinoma, turėtų būti aukštos raiškos vaizdo kamera, kuri eismo įvykio metu gebėtų užfiksuoti kaltininko valstybinius numerius. Kitu atveju gali būti kur kas sudėtingiau įrodyti savo tiesą bei pretenduoti į sau priklausančią draudimo išmoką.

Alternatyvus variantas nenorintiems mokėti už registratorių apskritai yra mobiliosios programėlės, specialiai sukurtos fiksuoti eismo įvykiams. Tereikia prisitvirtinti programėlę ant priekinio stiklo (visai kaip registratorių), paleisti aplikaciją ir jūs jau įrašinėjate vaizdą.

Atsitikus eismo įvykiui, net ir tokiu atveju jūs turėsite duomenis įrodančius kaip įvyko eismo įvykis.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie vaizdo registratorius. Mūsų technologijos nuolatos tobulėja ir vaizdo registratoriai yra puikus būdas suteikti sau papildomos apsaugos eisme nuo niekadėjų vairuotojų, todėl tokį prietaisą įsigyti tikrai apsimoka.