Užsikimšo DPF filtras – ką daryti?

Ne paslaptis, jog daugelis žmonių norėdami sutaupyti savo kasdienėms kelionėms automobiliu yra linkę rinktis dyzelinius automobilių variantus.

Vienas iš komponentų dažnai randamas naujuose tokio tipo automobiliuose, yra DPF arba kitaip – kietųjų dalių filtras – skirtas automobilio išmetamąsias dujas paversti kiek švaresniomis aplinkai.

Deja, toks, komponentas neretai būna ir didžiulis galvos skausmas savininkams. Jam užsikimšus atsiranda itin nemalonus kvapas, na o šiaip problemas spręsti dažniausiai yra pasirenkamas pats paprasčiausias būdas – jo išpjovimas.

Tačiau ar tai tikrai yra vienintelis būdas išspręsti šiai problemai? Pasirodo, kad tikrai ne. Atvirkščiai, pasak ekspertų, DPF filtro išpjovimas gali turėti negatyvių pasėkmių automobilio eksploatavimui ilgainiui.

Taigi, šiame straipsnyje – apie DPF filtro problemas ir kaip taisyklingai spręsti jos užsikimšimo problemą.

Dėl ko DPF filtras apskritai užsikemša?

Anot ekspertų, vienos priežasties šios problemos atsiradimui nėra. Paprastai dažna problemos kilimo priežastimi yra įvardijama kuro įpurškimo sistemos klaidos ir gedimai. Kitas dalykas gali būti ir pats vairuotojų aplaidumas. Automobiliai mums patys praneša apie tokį gedimą arba uždegdami DPF filtro lemputę prietaisų skydelyje arba rodydami variklio patikrinimo lemputę. [toc]

Dar viena dažna filtro gedimo priežastis – apleistas turbinos tvarkymas. Praktiškai visi dyzeliniai automobiliai šiais laikais yra gaminami kartu su turbokompresoriais, kurių nereikia pamiršti prižiūrėti. Neretai būna, jog DPF filtrą sugadina iš turbino leidžiamas tepalas kuris patenka į filtrą ir jį užkemša.

Pats efektyviausias būdas išspręsti problemą su šiuo filtru yra nuvykti į autoservisą ir atlikti jo valymą. Labai svarbu laiko netempti ir į servisą vykti kuo greičiau vos atsiradus indikatoriams, jog ši problema egzistuoja.

Kitas atvejis kuomet DPF filtras gali užsikimšti – važinėjimas trumpais atstumais, ką atliekamas daugelis (namai – darbas – namai). Papildomi indikatoriai gali būti sumažėjęs tepalo lygis sistemoje ir gerokai sumažėjusi automobilio trauka.
Kokie yra pagrindiniai šios problemos sprendimo būdai?
Ekspertai kaip sprendimo būdus šiai problemai įvardija kelis pagrindinius.
Tai gali būti:

  • Naujo DPF filtro pirkimas
  • Esamo filtro atkimšimas ir valymas
  • Filtro išprogramavimas
  • Filtro regeneracija
  • Ir žinoma visiškai jo pašalinimas.

Paskutinysis būdas lietuvių tarpe yra paprastai pats populiariausias. Užuot sukę galvą, žmonės paprastai yra linkę nuvykti į eilinį „garažą“ ir tiesiog išpjauti automobilyje esant tokį filtrą. Toks metodas tapo populiarus vos atsiradus tokiems automobiliams rinkoje.

Kaip bebūtų keistas, nors rinkoje jau seniai atsirado žymiai paprastesnių ir pigesnių sprendimų šiai problemai, paprastai žmonėms vis tik atrodo, jog tokios sistemos išpjovimas bus pats geriausias sprendimo būdas.

Tačiau, net ir pašalinus gedimą tokiu būdu, jums tai nemaloniai atsilieps kuomet kitą kartą automobiliui „praeidinėsite“ techninę apžiūra. DPF filtro išpjovimas yra draudžiamas dalykas ir gali būti rimta priežastimi dėl ko jums nepavyks praeiti techninės apžiūros savo automobiliui.

Pats optimaliausias sprendimas pasak ekspertų yra imtis DPF pilnu išvalymu chemijos pagrindu. Šis būdas – vis dažniau siūlomas autoservisų, todėl vos atsiradus lemputei, vykite į servisą ir prašykite valymo paslaugos. Tai, kol kas geriausias sprendimas tokiai problemai.

Kokią naudą turės DPF valymo procedūra?

Kaip jau sakėme, geriausias metodas spręsti filtro užsikimšimo problemą – išplauti automobilio filtrą specialiu cheminiu valymu. Tai sugrąžina filtro efektyvumą kai praktiškai kaip visiškai naujo. Paprastai valymo procedūrai yra naudojami specialūs agentai, o kartu oras ir vanduo. Visų šių priemonių pagalba, yra pašalinamas praktiškai 100 procentų esantis suodžių ir kitų bakterijų kiekis.

Vis dėl to, ne visi yra linkę mokėti už valymo procedūrą. Daugeliui žmonių atrodo, jog kur kas paprasčiau bus jį tiesiog išpjauti. Juk jei viską pašalinsime iškart, dings ir priežiūros reikiamybė, o kartu bus viena detale mažiau kuria reikia rūpintis.

Tačiau toks sprendimas nėra legalus ir apskritai – gali būti priežastimi dėl ko jūs nepraeisite techninės apžiūros kai ateis metas. Kitas dalykas, DPF filtro nebuvimas reikš, jog jūsų automobilis išmetinės dujas kurios bus ne tik kenksmingesnės aplinkai, tačiau ir jums patiems, atsiliepdami kvėpavimo takų ligomis.

Taigi, valymas – metodas kurį rekomenduotų pasirinkti kiekvienas auto ekspertas. Atlikus šią paprastą procedūrą, kuri tikrai nėra tokia brangi jūs galėsite mėgautis problemų nebuvimu maždaug iki 100 000 km.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme DPF filtro problemą. Galima sakyti, jog teisingas ir paprastas metodas yra jį tiesiog tinkamai išvalyti, užuot pasirinkus jo pjovimą kas sukels dar daugiau bėdų. Taigi, apsilankykite gerame autoservise ir jokių daugiau problemų nebebus.