10 mitų apie saugos diržą

Mitas Nr. 1.

Avarijos atveju diržas neleidžia jums greitai išlipti iš automobilio, pavyzdžiui, iš degančio arba skęstančio

Vargu ar verta rimtai laikyti tokio eismo įvykio atvejį, kaip labai tikėtiną. Tačiau senos konstrukcijos diržuose tikrai buvo įmanoma susipainioti, bet šiuolaikinius inercinius diržus galima atsegti vienu paspaudimu.

Mitas Nr. 2. Važiuojant nedideliu greičiu galima neprisisegti

Taip, esant susidūrimui važiuojant 30 km / val. greičiu, jūs nežūsite, bet patirsite rimtų sužeidimų. O jeigu ir automobilis iš priekio važiuoja tokiu pačiu greičiu? Esant bet kokiam susidūrimui, važiuojant jau 50 km / val. greičiu, žmogaus svoris gauna apkrovą iki trijų tonų. Taigi, neprisisegęs vairuotojas galva išdauš priekinį stiklą, ir žus devyniais atvejais iš dešimties.

Mitas Nr. 3. Prisisegęs suaugęs žmogus gali laikyti rankose kūdikį

Net esant susidūrimui važiuojant 30 km / val. greičiu, mažylis sveriantis 7 kilogramus garantuotai išsprūs iš suaugusiojo rankų, nes kūdikis bus paveikiamas 135 kilogramų jėga. Tokio svorio išlaikyti neįmanoma.

Mitas Nr. 4. Važiuojant nedideliais atstumais naudoti diržų nereikia

Vis dėlto statistiniuose duomenyse nurodoma, kad 75 proc. vairuotojų mirčių kelyje atvejų įvyksta 40 kilometrų atstumu nuo jų namų. Net kelionė į kaimyninę gatvę yra susieta su eismo įvykio rizika. Yra buvę atvejų, kai žmonės pateko į avariją, pravažiavę vos tik 10 metrų.

Mitas Nr. 5. Keleiviai ant automobilio galinės sėdynės gali būti neprisisegę

Tai pavojinga ne tik neatsakingam keleiviui. Prisisegusį vairuotoją gali nužudyti net neprisegtas vaikas, nuskridęs nuo galinės sėdynės.

Mitas Nr. 6. Pati saugiausia vieta automobilyje – yra už vairuotojo

Kai kas laiko, kad sėdint už vairuotojo, galima ir neprisisegti. Avarijų statistika iš tikrųjų patvirtina, kad pati geriausia yra vidurinė galinės sėdynės dalis: ji yra 16 proc. saugesnė negu bet kurios kitos automobilio vietos. Tik yra viena pastaba: jeigu keleivis yra prisisegęs. Priešingu atveju, galimybė iškristi pro priekinį stiklą priekinio smūgio metu, yra maksimali.

Mitas Nr. 7. Avarijos atveju yra geriau būti išmestam iš automobilio

Vairuotojui ir keleiviui, iškritusiems iš automobilio, yra galimybė išgelbėti savo gyvybę – viena iš 100. Pats didžiausias pavojus avarijos atveju – tai smūgis į interjero elementus. Jeigu keleiviai nėra prisisegę, jie rizikuoja prarasti sąmonę arba mirtinai susižeisti. Ir tada jau yra nebesvarbu, kokioje salono pusėje jie atsidūrė.

Mitas Nr. 8. Jeigu automobilyje yra oro pagalvės, tada prisisegti nereikia

Šis mitas yra sukurtas pačių automobilių gamintojų, kurie 60–aisiais ir 70–aisiais metais reklamavo pagalves, kaip galimą saugos diržų pakaitalą. Avarijos atveju, oro pagalvė pradeda išsiskleidimą, kad „priimtų“ žmogų ant savęs. Tačiau problema yra ta, kad žmogus juda link pagalvės, bet pagalvė tai daro dar greičiau – 300 km / val. greičiu.

Saugos diržas neleidžia vairuotojui per daug greitai „susitikti“ su pagalve. Be to, pagalvė specialiai yra sukuriama veikimui kartu su diržu, todėl laikoma „pagalbine“ priemone. Ji turi priimti kūną ir galvą, kada ji pilnai išsiskleidė ir jau pradėjo pūstis. Žmogus savo kūnu išspaudžia orą per prisipūtusios pagalvės galines skyles, tokiu būdu negaudamas smūgio nuo jos.

Mitas Nr. 9. Saugos diržas gali sužeisti žmogų avarijos atveju

Diržas gali iš tikro tapti sužeidimo priežastimi, bet tik vieno tipo. Kalba eina apie kaklo dalies stuburo pažeidimus, nes vykstant staigiam stabdymui, kūnas toliau juda į priekį iš inercijos. Jis taip pat gali sukelti nudegimą, arba pavyzdžiui, sulaužyti raktikaulį, jeigu jis netinkamai sureguliuotas pagal aukštį, kas dažnai atsitinka, kada vaikai prisegami suaugusiesiems skirtu saugos diržu. Tačiau, palyginus su tais sužeidimais, nuo kurių jis apsaugos, neverta kalbėti apie tokias saugos diržų naudojimo pasekmes.

Mitas Nr. 10. Saugos diržai yra nepatogūs

Tai tas pats, kai yra sakoma, kad rankomis valgyti patogiau, nes tuomet nereikia plauti šaukšto. Tiesą sakant, įprotis prisisegti diržą automobilyje, turėtų būti ugdomas nuo pat vaikystės. Tokiu atveju, pas neprisisegusį žmogų, dėl diržo nebuvimo atsiranda psichologinio diskomforto jausmas.