Stabdžių diskų tekinimas. Kas tai?

Stabdžių diskų tekinimas – tai procedūra kurios metu yra taisomos stabdžių diskų deformacijos atsiradusios dėl devėjimosi. Nemažai vairuotojų galvodami apie šią procedūrą susimąsto: ar verta tekinti senuosius diskus, o galbūt atėjo metus įsigyti visiškai naujus?

Šiame straipsnyje bendrai aptarsime diskų veikimą ir dažniausias problemas kylančias dėl suprastėjusios jų veiklos.

Bendrai apie stabdžių diskus

Galima sakyti, jog mūsų automobilių stabdžių diskai iš esmės yra indikatorius kaip gerai veikia mūsų automobilio stabdžiai.

Nesvarbu kokios formos ar pagaminimo būdo jie būtų, jie yra kertiniai elementai stabdymo procese padedant automobiliui pilnai sustoti.

Tas galioja kalbant ir apie tai ar mūsų stabdžiai yra geri arba blogi. Jei viskas veiks tvarkingai, laiku keisime kaladėles, na o stabdžių diskai dyla tolygiai, tai reiškia, jog mūsų stabdymo sistema yra efektyvi ir su ja didesnių problemų neturėtų būti. [toc]

Esant atvirkštinei situacijai kuomet mūsų sistema nėra tvarkinga, o stabdžiai veikia maksimaliai efektyviai ant diskų mes labai greitai pamatysime netvarkingo darbo požymius. Čia ant jų neliks jokio blizgesio, lygaus paviršiaus, galime pamatyti net ryškų rūdžių sluoksnį.

Diskams parusvėjus – tai bus ženklas, jog jie dažnai perkaista, na o atkreipus dėmesį į jų dilimo požymius, matysime kaip apskritai veikia mūsų automobilio diskai vykstant nuolatiniams stabdymo procesams.

Pažeidimai yra matomi ir plika akimi

Kaip jau minėjome, rūdys ir netolygus dilimas paprastai indikuoja tam tikras automobilių stabdymo sistemos problemas.

To priežastis dažnai būna nevaikštantis stabdžių suportas bei netaisyklingai dirbant stumokliukas. Pastarasis spausdamas savo jėgą perduoda tik vienai diskų pusei, o būtent ji ir parūduoja.

Kartu dėl temperatūros pokyčių atsiranda disko deformacijų, atsiranda vibracijos stabdant ant pedalo ar vairo. Na, o pats stabdymas jaučiamas tarsi pulsuojantis.

Nelygumai stabdžių diskuose dažnai reiškia ir tai, jog stabdžių kaladės dils taip pat netolygiai. Tai gali būti dėl dviejų priežąsčių: diskai jau seniai yra nelygūs ir jie niekada prieš tai nebuvo tvarkyti (tekinti) arba savo automobilyje naudojame prastos kokybes kaladės gaminamas iš itin prastų kietų medžiagų. Pastaruoju atveju, kaladės dar labiau kenks stabdžių diskams, nors iš pažiūros kaladėles atrodys kaip naujos.

Stabdžių diskų įkaitimas

Kartu jau kalbėjome ir apie stabdžių perkaitimo problemas. Kuomet diskinė sistema nėra tvarkinga, dėl stumokliuko veiklos viena disko vieta gali labai rimtai perkaisti, o dėl šių dalykų atsiras parudavimai ir rūdys.

Žinoma, tokio vaizdo kuomet automobilio stabdžių diskai užkaista iki tiek, jog matome atvirą liepsną nenorėtų matyti niekas. Tačiau tai gali atsitikti dėl ydų esančių pačioje sistemoje: kreivas diskas, neveikiantis suportas ar kaladėlė.

Jei jūs vis dėl to atsidurtumėte tokioje situacijoje, jokių būdu negalvokite staigia jų atvėsinti, kadangi taip kils dar didesnė rizika pažeisti kitas automobilio dalis dėl staigaus temperatūros pokyčio. Tokiu atveju nepadės po pažeidimų net ir tekinimas.

Pabaigai

Stabdžių diskų tekinimas – puikus sprendimas norint atgaivinti susidevėjusius stabdžių diskus. Tiesa, jei problemos yra kiek rimtesnės, geriau yra nerizikuoti ir įsigyti atnaujintą sistemą savo automobilyje. Geriausiai žinoma, jums galės pasakyti autoserviso darbuotojai tinkamai įvertinę jūsų stabdžių situaciją.