Kaip žinoti ar jau laikas keisti padangas?

Kiekvienais metais ateinant žiemos sezonui mums yra būtina pasirūpinti tinkamomis padangomis. Ir ne vien dėl to, jog taip liepia įstatymas bei Kelių Eismo Taisyklės.

Paprasčiausiai geros padangos kiekvienu metų sezonu mums yra reikalingos dėl didesnio saugumo ir garantijos, jog automobilis galės keliauti bet kokiomis sąlygomis.

Tiesa, nemažai vairuotojų tiesiog numoja ranka į padangas ir tuos pačius vasarinių bei žieminių padangų komplektus naudoja daugelį metų, mažai kreipdami dėmesio į tai ar jos visuomet yra tinkamos naudojimui.

O vis dėl to, tai yra labai svarbu atlikti norint užtikrinti, jog visuomet automobiliu mes vyksime saugiai ir užtikrintai.

Šiame straipnyje – apie požymius bylojančius, jog atėjo metas pasikeisti „ratus“ ir apie tai, ką daryti su senųjų padangų komplektu.

Kokie požymiai rodo, jog jau reikia keisti padangas?

Paprastai užtenka pastebėti tokius dalykus:

  • Sumažėjęs protektoriaus gylis – visi esame girdėję apie šį esminį rodiklį apie padangų būklę. Kaip žinia, vasarinių padangų gylis neturėtų būti mažesnis nei 1,6 milimetro, o žieminių – ne mažesnis nei 3 milimetrų. Išmatuoti jo gylį galima tiek įprastiniu prietaisu manometru, tiek paprastesniais metodais – slankmačiu ar liniuote. Kai kurie padangų gamintojai net turi indikatorių, taip, kad jo tinkamumą pasakysite plika akimi.
  • Nepastovus padangų slėgis – modernūs automobiliai paprastai netikslumus padangų slėgyje parodys savo informacinėje sistemose, tačiau skirtingus padangų slėgius paprastai pastebėsime ir dėl sudėtingesnio vairavimo ar automobilio traukos į kurią nors pusę. Dėl smulkių pokyčiu nerimauti nėra ko, kadangi jie vyksta natūraliai, o dėl besikeičiančios temperatūros. Tiesa, jei matote, jog kuri nors padanga nuolat leidžia ora, tikėtina, jog jinai susidevėjusi.
  • Plika akimi matomi pažeidimai – būna atvejų kuomet pažeidimus padangoje galite matyti tiesiog plika akimi. Beveik garantuota, jog po kurio laiko pažeidimai tik dar labiau augs. Ypač pavojingi įtrūkimai ant šoninės padangų sienelės. Įvairūs gumbai ar pūslelės – tik tolesni ženklai bylojantys apie prastą padangų būklę. Atminkite, jog norint saugiai važiuoti, reikėtų jas pasikeisti nedelsiant.
  • Jaučiate vibracijas – nors čia gali pasitarnauti ir prasta kelio danga, tačiau nuolat jaučiama vibracija automobilyje yra akivaizdus ženklas, jog padangų būklė yra prasta. Jos gali būti arba prastai subalansuotos, arba turinčios prastą raštą. Būna atvejų, jog dėl to yra kaltas ir pačiame automobilyje esantis gedimas. Bet kokiu atveju, problemai spręsti reikėtų imtis priemonių nedelsiant.
  • Apskritai seniai keitėte padangas – kokybiškų padangų komplektas labai dažnai gali tarnauti nuo 3 iki 10 metų. Vis dėl to, reikėtų nepamiršti profilaktiškai patikrinti jų būklės ir atsižvelgti į tai ką rekomenduoja gamintojas. Niekada nepakenks atsinaujinti nauju komplektu jeigu pastebėjote, jog jos nebesuteikia tokio gero komforto ar „sukabinimo“ su asfaltu kaip kad anksčiau.

Kur laikyti senas padangas?

Padangų sandėliavimas – aktualus dalykas kiekvienam vairuotojui. Pasikeitus sezonui ir užsidėjus tinkamą komplektą, senųjų padangų, juk nesivėžiosi bagažinėje, reikia pagalvoti kur jas laikinai laikysime.

Kitas dalykas, ne visi turime ir garažą kur jas galėtume saugiai laikyti. Paprastai reikėtų pasirūpinti patalpomis kurios yra sausos ir turinčios vidutinę temperatūrą. Žinoma, reikėtų jas saugoti ir nuo tokių dalykų kaip saulės spinduliai ar krituliai.

Galiausiai reikia pagalvoti kaip laikysime padangas. Paprastai yra ženklus skirtumas priklausomai nuo to ar padangos bus su ratlankiais ar be jų. Jei padangos yra be jų, reikėtų jas laikyti statmenai, nepamirštant palikti gerus tarpus.

Priešingu atveju, padangas su ratlankiais laisvai galime kabinti ant sienos ar dėti gulsčiai viena ant kitos.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius požymius kaip atpažinti susidėvėjusias padangas. Galima sakyti, jog jos yra vienas iš pagrindinių faktorių norint užtikrinti patogią ir saugią kelionę, todėl nepamirškite reguliariai tikrinti savo turimų padangų.