Elektroninė eismo įvykio deklaracija – naujiena kuria mažai kas naudojasi

Nors dar šių metų pradžioje buvo skelbiama, jog nuo šiol eismo deklaracijas bus galima pildyti internete, nepildant jokių “popierių”, bent jau kol kas toks variantas nėra populiarus tarp Lietuvos vairuotojų.

Kalba eina apie portalą www.draudimoivykiai.lt, kuriame eismo įvykyje atsidūrusiems vairuotojams suteikiama galimybė žymiai greičiau ir patogiau apiforminti įvykusius incidentus, prisijungus su savo išmaniuoju telefonu.

Nori vairuoti be autoįvykių? Išsirink geriausias Kauno vairavimo mokyklas →

Šiame straipsnyje plačiau aptarsimę šią neseniai atsiradusią platformą.

Tautiečiai bent jau kol kas – konservatyvūs

Platforma “Draudimo Įvykiai” buvo paleista dar 2020 metų Sausį, tačiau statistika byloja, jog ja naudojasi tik 1 iš 100 Lietuvos vairuotojų.

Dauguma vis dėl to yra linkę likti prie senųjų popierių formų ar pareigūnų kvietimo į įvykio vietą, nors draudimo atstovai teigia, jog reikalus elektroninėje erdvėje galima būtų sutvarkyti žymiai greičiau, esą greičiau suvaikščiotų ir pinigai.

Kitas pabrėžiamas privalumas – mažesnis klaidų skaičius. Draudėju teigimu, maždaug pusė vairuotojų užpildomų popierinių deklaracijų yra pateikiamos su klaidomis – neteisingai nubrėžtos įvykio schemos, nepateikiama arba neįskaitomai įrašoma informacija laukeliuose, neaiškiai aprašomos eismo įvykio aplinkybės.

Ieškote vairavimo mokyklos Vilniuje? →

Teigiama, jog tokia programėlė užtikrintų, jog tokių dalykų nebūtų, o eismo įvykio dalyviai būtų priversti pildyti sąžiningas ir taisyklingas deklaracijas.

Džiugu žinoti ir tai, jog pats pildymo procesas sistemoje yra labai paprastas, nereikia net prisijungti. Tiesiog užpildote jūs ir kitas eismo dalyvis, o sistemą sujungia abu pildymus į vieną deklaraciją kuri automatiškai nukeliauja į atitinkamas draudimo bendroves.

Kada platforma pasinaudoti negalima?

Pabrėžtina, jog ši sistema, bent jau kol kas, nėra tinkama visiems eismo įvykio deklaraciją. Kaip išimtys pačioje programėlėje yra išskiriamos šios situacijos:

  • Jei eismo įvykyje yra sužalotų žmonių
  • Jei buvo padaryta žala įrenginiams, statiniams ar kitiems aplinkos daiktams
  • Jei eismo įvykyje susidūrė daugiau nei 2 automobiliai
  • Jei nesutariama kas kaltas dėl avarijos
  • Jei kuris nors iš automobilių nėra registruotas Lietuvoje.

Jei nei viena iš nurodytų sąlygų jūsų esamoje situacijoje negalioja, galite drąsiai pildyti eismo deklaraciją per šią platformą.

Duomenys kuriuos būtina nurodyti elektroninėje deklaracijoje

Elektroninės deklaracijos pildymo procesas platformoje prasideda nuo valstybinių automobilių numerių. Juos surašius, sistema akimirksniu patikrina ar tokie automobiliai yra Lietuvos registre. Būtinai atkreipkite dėmesį ir į tai, ar programėlėje rodomas automobilis atitinka tai ką jūs matote gyvai prieš savo akis.

Kitame etape seks kontaktinia žmonių duomenys:

  1. Vardas ir pavardė
  2. Gimimo metai
  3. Gyvenamasis adresas
  4. Valstybė
  5. Telefono numeris

Pagrindinių duomenų pildymas sistemoje yra baigiamas vairuotojo pažymėjimo numeriu. Jei su savimi jo nesivežiojate, reikės suvesti asmens kodą.

Gedimų aprašymas

Kitas patogus programėlės dalykas – itin lengvas gedimų aprašymas. Čia nereikės nieko piešti, tiesiog pirštu sužymėkite tas vietas kurios automobilyje yra pažeistos. Yra daug pasirinkimo variantų – veidrodėliai, durelės, stogas, žibintai, buferiai ir t.t.

Tiesa, raštu aprašyti įvykį reikės vistiek. Pasistenkite įvyki apibūdinti trumpai ir aiškiai.

Galiausiai reikėtų pažymėti ir pačią smūginę vietą. Tai vėl gi užtenka padaryti vienu piršto paspaudimu.

Būtini ir kito vairuotojo duomenys

Kartu pildymo metu reikia nurodyti ir kito vairuotojo duomenys, čia galios tie patys laukeliai kaip ir jums: vardas ir pavardė, gimimo data, adresas, telefonas ir t.t.

Po duomenų pildymo taip pat reikės nurodyti antrojo automobilio apgadintas vietas ir smūginę vietą bei įvardyti visus apgadinimus.

Padarykite visas nuotraukas

Nuotraukų darymas draudimo bendrovei – pakankamai įprasta praktikai daugumai vairuotojų. Tiesa, ne visos iš jų gali būti naudingos ir panaudotos draudimo kompanijų. Dėl šios priežasties programėlėje yra aiškiai surašyta kurias automobilio vietas po įvykio reikia nufotografuoti.

Visų pirma – pats įvykis. Čia turite padaryti keletą nuotraukų kuriose aiškiai matysis abi į eismo įvykį patekusios priemonės ir vieta kurioje visa tai įvyko.

Vėliau jūsų bus prašoma atlikti keletą valstybinių numerių nuotraukų bei pateikti keletas nuotraukas kuriuose aiškia matomi apgadinimai.

Jei būtina toje situacijoje, programėlė leidžia atlikti kelias papildomas nuotraukas kurios gali būti svarbios draudimo įmonėms.

Įvardykite vietą ir aplinkybes kur viskas įvyko

Kitame žingsnyje vairuotojų bus prašoma nurodyti eismo įvykio aplinkybes. Vėlgi, tai padaryti – sekundžių reikalas, kadangi užtenka tik pažymėti nurodytas varneles.

Nurodant vietą ir laiką sudėtingumų taip pat neturėtų kilti, tiesiog įjunkite GPS funkciją savo telefone ir pažymėkite žemėlapyje gatvę ar sankryžą kurioje įvyko incidentas.

Galiausiai jūsų bus paprašyta pateikti schemą. Kadangi prieš tai atlikote įvykio nuotraukų, labai patogiai galėsite tiesiog įkeltį ją iš galerijos. Arba, žinoma, galima ją tiesiog nupiešti telefono ekrane.

Galiausiai teks pateikti eismo įvykio schemą. Čia ją galima užfiksuoti trimis būdais: piešti tiesiog programėlėje, įkelti, pavyzdžiui, ant lapo nupieštos eismo įvykio schemos nuotrauką, arba tiesiog įkelti nuotrauką iš galerijos.

Visi duomenys – iš karto draudėjų žinion

Paskutinėje skiltyje reikės tiesiog nurodyti kuris iš vairuotojų yra kaltas ir pasirašyti abiems vairuotojams.

Kuomet tai atliksite, visi duomenys iškart nukeliaus į jūsų ir kito vairuotojo draudimo atstovus, o šie galės iškart pradėti finansinę žalos atlyginimo procedūrą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme naująją elektroninių eismo deklaracijų platformą. Nors po kol kas ji nėra tokia populiari, reikia tikėtis, jog vairuotojai artimiausiu metu pereis prie elektroninių deklaracijų, užtikrinančių sąžiningumą, sklandesnį pildymą ir greitesnį įvykių procesavimą.