Brangiausiai aptarnaujamų markių automobiliai

Bet kuris automobilis turi tam tikrų išteklių. Be to, mašinos eksploatavimo trukmė bei transporto valdymas priklauso nuo daugelio veiksnių. Svarbu, kad automobilis iš pradžių būtų tinkamos kokybės. Net ir kruopščiausiai prižiūrint, iš pigių medžiagų ir komponentų surinkti automobiliai negali tarnauti ilgai.

Priežiūra – svarbi išlaidų dalis, aktuali bet kokios klasės, kainos segmento, kėbulo tipo ar paskirties automobiliui. Su servisu susiduria absoliučiai kiekvienas automobilio savininkas. Tačiau išlaidos kiekvienam yra skirtingos.

Svarbu nepainioti veiklos sąnaudų ir priežiūros sąvokų. Eksploatacija apima visas išlaidas, būtinas norint išlaikyti gerą mašinos būklę. Tai degalų papildymas, eksploatacinių medžiagų pirkimas, mokėjimas už stovėjimą, mokesčių mokesčius ir pan. Priežiūra iš esmės yra remontas. Tačiau tai taip pat apima planinę ir neplaninę priežiūrą. Norint nustatyti brangiausius prižiūrėti automobilius, reikia nustatyti aiškius kriterijus ir sistemas.

Akivaizdu, kad brangūs prekių ženklai ir modeliai čia nedalyvaus. Tai yra, čia neįtraukti įvairių rūšių „Bentley“, „Rolls Royce“, „Ferrari“ ar „Lamborghini“. Taigi aišku, kad išlaidos jiems bus didžiulės. Čia žvelgiame į pigesnius, plačiai paplitusius automobilius, kuriuos įsigijus gali pasirodyti visai adekvatūs būsimų išlaidų požiūriu, tačiau jų priežiūra bus brangiausia. Be to, įvertinimas bus suskirstytas į keletą kategorijų, kurių kiekvienoje bus brangūs ir brangiai prižiūrimi automobiliai.

Įvertinimas pagal modelius

Pirmiausia pažvelkime į 10 brangiausių aptarnaujamų automobilių. Dažnai vairuotojas yra pasirengęs padengti visas eksploatavimo išlaidas. Pirkdamas automobilį jis supranta, kad turi užsipilti degalų, nusipirkti kokių nors eksploatacinių medžiagų ir pan. Tačiau remontas ir neplaninė priežiūra dažniausiai būna netikėti. Kuo daugiau automobilis turi gamyklinių trūkumų ir pažeidžiamumų, tuo dažniau reikės investuoti į automobilį.

Volkswagen Passat

Populiarus vokiško automobilio modelis. Galima įsigyti sedano ir universalo kėbulo stilių. „Volkswagen“ serijoje būtent „Passat“ priežiūra ir remontas galiausiai bus brangiausias. „Passat“ pateko į brangių ir sunkiai prižiūrimų automobilių reitingą daugiausia dėl B7 versijos. Gamyklinės staktos, problemiški varikliai ir ne pačios patikimiausios dėžės, ypač kenčia automobilių su 1.8 ir 2.0 TSI varikliais savininkai.

Jie aktyviai vartoja alyvą, kuri yra susijusi su stūmoklių ir žiedų trūkumais. O už visos stūmoklių grupės pakeitimą reikia sumokėti mažiausiai 150 tūkstančių rublių. Alyva turi būti dažnai keičiama, o originalus tepalas yra brangus. Dėl to per nuosavybės metus mažiausiai 1,6 tūkst.

Ford Mustang

Apskritai „Ford“ prekės ženklas laikomas nebrangiu. O automobilių kaina nedidelė. Bet tai netaikoma „Mustang“. Raumenų automobilis, kuris pats yra gana prieinamas. Bet jūs turite išleisti daug pinigų automobiliui. Nuosavybės metams reikia apie 1,8 tūkst. Tuo pačiu metu planinė diagnostika yra nebrangi.

Yra atsarginių dalių, o kainos yra priimtinos. Tačiau sportiškas charakteris, taip pat varikliai su turbokompresoriumi lemia tai, kad kuro sistemoje atsiranda nešvarumų, greitai susidėvi žvakės, užsikemša filtrai. Jei atskirai paimsite skirtingus išlaidų elementus, Mustang atrodo nebrangus. Tačiau viską sudėjus iš savo metinio biudžeto gausite beveik minus 2000 USD.

Nissan Maxima

Negalima sakyti, kad šios mašinos remontas bus pats brangiausias ir sunkiausias. Bet „Maxima“ objektyviai yra brangesnė nei visi jos kolegos parduotuvėje. „Nissan“ prekės ženklas yra vienas pelningiausių. Bet „Maxima“ galiausiai nenukentėjo. Be to, brangu išlaikyti ir senąją, ir naująją kartas. Jei esate itin dėmesingas automobiliui, per metus techninei priežiūrai galite išleisti net iki 1000 USD.

Praktiškai tik nedaugeliui pavyksta. Todėl vidutiniškai priežiūra kainuoja 1,9-2 tūkstančius dolerių. Svarbu pirkti originalią ir brangią variklinę alyvą. Taip pat „Nissan Maxima“ yra kaprizinga degalų kokybės atžvilgiu. Įpilsite prasto benzino, pasiruošite brangiam kuro sistemos remontui. Dėžutėms ir pakabai ypatingų priekaištų nėra. Vidutinė kaina. Kaip ir variklis.

Subaru Forester

Japoniškas krosoveris, labai vertinamas antrinėje rinkoje, o taip pat pamažu praranda savo vertę. Automobilis kokybiškas ir patikimas. Daugiausia dėl to, kad jai visi komponentai sukurti taip, kad tarnautų. Pasaulinių problemų dėl pavarų dėžės, variklio ar pakabos nėra. Tačiau įprasta metų priežiūra savininkui gali kainuoti apie 100 tūkstančių rublių.

Kita problema – bokserių varikliai. Subaru parašas. Pagautas dalykas yra tai, kad tik keli automobilių servisai išmoko su jais dirbti. O jų paslaugų kainos didžiulės. Išlaidos didėja ir dėl to, kad kai kurios dalys yra importuojamos iš Japonijos ir yra brangios. 5 kartos Forester priežiūra per metus savininkui kainuos apie 2000 USD.

Mazda 6

Įspūdingas ir ryškus automobilis, kurio sunku nepastebėti bendrame automobilių sraute. Japonijos koncerno flagmanas lengvųjų automobilių segmente, išskyrus krosoverius. Po gaubtu buvo puikūs atmosferiniai varikliai. Kalbant apie eksploataciją, didelių išlaidų nesitikima. Tuo pačiu metu per metus tenka išleisti 2000–2500 dolerių. Viena iš priežasčių –  jis neatlaiko vietinių kelių.

Dažnai genda. Daugelį komponentų reikia užsisakyti. Neoriginalių atsarginių dalių montavimas žymiai sumažina pagrindinių mašinos komponentų tarnavimo laiką. Geriau to nedaryti. Dėmesingiausi vairuotojai „Mazda 6“ priežiūrai išleidžia 1000–1500 USD. Ilgėjant mašinos amžiui, didės ir išlaidos.

Audi A4 Allroad

Galbūt brangiausias remontas bus šios mašinos. Tačiau tam dar turime pabandyti įveikti vokišką patikimumą. Į reitingą įtrauktas 2016 m. modelio ir šviežias automobilis. Būtent 2016 metais buvo pradėtas išleisti naujos kartos universalas su visais ratais ir pagerintu visureigiu. Čia jau aišku, kad Audi markę brangu išlaikyti. Tačiau nesėkmės pasitaiko retai. Tinkamai prižiūrint, metinės išlaidos sieks iki 1500 USD. Tačiau daugeliu atvejų skaičiai išauga iki 2500 USD per metus.

Mašina turi problemų dėl per didelio alyvos ir pavarų dėžės tepalo sunaudojimo. Turėtumėte pirkti tik originalius skysčius. Jei imsime analogą, mazgai greitai pradės prarasti savo išteklius. Nepastebėjus greičių dėžės ir variklio problemų, už remontą teks sumokėti nemažus pinigus.

Mercedes W213

Pagal tai, kam bus brangiausias ir brangiausias remontas, „Audi A4 Allroad“ gali konkuruoti su „Mercedes W213“ su hibridine jėgaine ir visų varančiųjų ratų pavara. Būtent ši modifikacija buvo įtraukta į reitingą. Mazgų kokybė nekelia abejonių. Tačiau už priežiūrą ir priežiūrą turėsite sumokėti nemažą pinigų sumą. Modelis buvo pristatytas 2016 m. Tada įvyko suplanuotas atnaujinimas.

Dėl aukštos gamyklinės kokybės rimtų gedimų čia pasitaiko retai. Tai „Mercedes“ – tai viską pasako. Todėl perkant svarbu suprasti, kad savininkas laukia 3000 USD išlaidų per metus.

Nissan Murano

Japoniškas krosoveris, debiutavęs naujos kartos 2018 m. Vienas iš brangiausių „Nissan“ automobilių yra techninės priežiūros komponente. Mašinos problemą galima laikyti įspūdingu gedimų sąrašu, kurie pagal garantiją nebus ištaisyti nemokamai. Be to, iš gamyklos yra silpnas išmetimo kolektoriaus veikimas.

Suplanuotas alyvos keitimas vidaus degimo variklyje nėra pigus, nes pakeliui reikia atlikti dar keletą darbų. Dėl to priežiūra per metus yra apie 2800 USD. Ir tai net neskaičiuojant papildymų.

BMW 328i

Šio antireitingo lyderis buvo vokiškas BMW sedanas. Nuo 2016 m. gaminama karta laikoma problemiška. Be to, šiame komponente naujovė pasirodė dar blogesnė nei 2011 m. BMW iš esmės yra brangus prekės ženklas, kurį reikia išlaikyti. Šis modelis turi elektros problemų, kurioms garantija netaikoma. Klausimų kelia ir laikas.

Pakeitimai ir remontas yra vienodai brangūs. Dėl probleminio laiko variklis ne kartą užstrigo. Ir tai yra tiesioginis būdas parduoti automobilį dalimis. Su aušinimo sistema taip pat kartais kyla sunkumų. Variklis galingas, bet reguliaraus aušinimo nepakako. Ypač tarp tų, kurie mėgsta spausti dujų pedalą prie grindų. 3-3,5 tūkst. dolerių bus standartinė suma už tokią mašiną.

Ko gero, būtent BMW atveju remontas bus pats brangiausias ir pats nuostolingiausias automobilio savininkui. Ypač kai kalbama apie variklio gedimą. Remontas kainuoja tiek pat, kaip ir naujo variklio pirkimas. Ir abiem atvejais protingiau automobilį parduoti ir pirkti naują. 

Pabaigai

Nepaisant to, nemanykite, kad jei automobilio remontas yra brangiausias, jūs tikrai susidursite su aprašytomis problemomis. Tinkama priežiūra, savalaikiai apsilankymai servise, eksploatacinių medžiagų keitimas naudojant kokybiškus komponentus sumažina rimtų gedimų tikimybę.

Informacija parengta vadovaujantis contourenterprise.lt