Lietuvių automobilių pirkimo įpročiai. Kas mums svarbiausia?

Ne paslaptis, jog naudotų automobilių rinka yra žymiai didesnė nei naujų, na o tarp svarbiausių kriterijų juos perkant praktiškai visada yra įvardijamas patikimumas, sąnaudos, rida, kaina ir t.t.

Tačiau pagal kokius aspektus lietuviai renkasi naujus automobilius sau, kur kas rimtesnę investiciją į transporto priemonę?

Pasak ekspertų čia žmonėms kur kas labiau mėnesinė įmoka (jei perkama lizingu) arba pradinė automobilio kaina, tačiau yra ir kitų.

Šiame straipsnyje – apie svarbiausius lietuvių kriterijus lietuviams kurie renkasi naujutėlaičius automobilius, tiesiai iš ekspertų lūpų.

Automobilio markė

Automobilio markė arba prekinis ženklas kai kuriais atvejais taip pat yra įvardijamas kaip vienas svarbiausių kriterijų. Tiesa, tai dažniausiai galioja tiems, kurie perka „premium“ klasės automobilius tokius kaip BMW, Mercedes-Benz ar Lexus.

Panaši tendencija matoma ir pas tuos gamintojus kurie gali pasiūlyti labai didelį automobilių asortimentą kaip kad Toyota ar Volkswagen.

Minėtiems gamintojams dažniausiai pirkėjai būna itin ištikimi. Įsigijus vieną kartą, po kelerių metų norint atsinaujinti jie paprastai čia vėl sugrįžta. [toc]

Į prabangesnius automobilius linkę pirkėjai paprastai sureikšmina automobilio komplektaciją, jo išvaizdą ir kainą. Kojos nepakiša ir pačio salono pasiūlytos nuolaidos specialiai tam variantui.

Kitas privalumas – paprastas sutvarkymas. Neretai prabangesnius automobilius siūlančios įmonės labai greitai sutvarko reikiamus dokumentus, na o žmogus su nupirktu automobiliu gali važinėtis, kad ir po savaitės.

Deja, bet „premium“ automobilius įperka ne visi

Vis gi, jei žmogus perkasi automobilį į salono pirmą kartą gyvenime, vargu ar iškart į žvalgomasi į „premium“ automobilių markes. Paprasčiausia to priežastis yra didesnė jų kaina.

Jei žmogus anskčiau važinėjosi vien naudotais BMW, Mercedes-Benz ar Audi automobiliais, peržvelgęs naujų šių gamintojų modelių kainas gali likti nemalonai nustebęs. Taip, tokie automobiliai galės pasiūlyti daugiau nei kiti savo prabanga, patikimumu bei kokybes, tačiau paprasčiausiai kaina nebus visiems įkandama.

Dažnai tokiu atveju žvalgosi į naujus automobilius iš tų gamintojų kurie gali pasiūlyti pigesnius variantus. Labai renkamasi Toyota, Renault ar Hyundai gamintojų automobiliai. Čia pirktas automobilis kaip tik gali maloniai nustebinti, kadangi komplektacijos dažnai prilygsta ir tai pačiai „premium“ klasei, tiesa prieš 5-8 metus gamintiems prabangiems automobiliams.

Jis priduria, kad tuomet daugelio pirkėjų akys nukrypsta į naujus pigesnius automobilius „Hyundai“, „Renault“ ar „Toyota“. Juos išbandžiusiems tenka nustebti gerąja prasme – nemažai naujų automobilių prilygsta prabangesniems, tačiau prieš 5 ar 8 metus pagamintiems „Premium“ modeliams.

Nors tai ir retas reiškinys, kartais tie patys “premium” klasės gamintojai gali pasiūlyti ir didesnių nuolaidų, tačiau tai viso labo siūlo ne visi gamintojai. Nuolaidomis privilioti klientus dažnai bando „Volvo“ atstovai.

Kas svarbiau išvaizda ar tai kas randama komplektacijoje?

Ko gero sutiktų kiekvienas, jog perkant automobilį retai kada tai darome spontaniškai, tačiau pamačius išties mums patinkantį variantą geros emocijos tikrai užplūsta. Jei apžvelgti automobilio atėjote kartu su šeima, ko gero tikrai atsiras automobilis kuris patrauks visų dėmesį.

Būtent grožis yra įvardijamas kaip vienas svarbiausių prioritetų. Jei jį ruošiasi pirkti didesnė šeimyna, bus atsižvelga ir į tai ar automobilis yra pakankamai didelis, praktiškas ir turintis daug laisvos vietos. Išvaizda, neretai aplenkia ir siūlomą komplektaciją, mano ekspertai.

Nors emocijoms per daug užvaldyti jūsų leisti tikrai nereikėtų, jeigu jaučiate jog vienas iš variantų jums kelia tikrai teigiamas emocijas, tikėtina, jog ir po kelerių metų jūs ir toliau juo džiaugsitės. Tai yra kur kas geriau nei pirkti automobilį atsižvelgus vien į jo techninius duomenis ar praktiškumą, paprasčiausiai įsigytas pirkinys jums atsibos.

Vis gi tiek komplektacija, techniniai duomenys ar išvaizda yra tik antriniai prioritetai lietuviams. Remiantis apklausomis iš pirkėjų, beveik visi ekspertai vienbalsiai tvirtina, jog kaina žmonėms vis dėl to yra svarbiausia.

Prie antrinių prioritetų taip pat dažnai minima ir automobilio galia, siūloma erdvė ir jau minėtas dizainas bei komplektacija.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius kriterijus į kuriuos lietuviai atsižvelgia pirkdami naujus automobilius. Nors tokie dalykai kaip praktiškumas, išvaizda ar komfortas turi tikrai nemažai reikšmės, vis dėl to kaina lietuviams yra pats svarbiausias dalykas į kurią jie atsižvelgia pirkdami tiek prabangius, tiek parastesnės klasės automobilius.