Kaip atliekamas automobilio vaškavimas?

Automobilio vaškavimas – tai procedūra kuri padeda mūsų automobiliui įgauti žavingą blizgesį, suteikia papildomą apsaugą nuo aplinkos veiksnių ir sustiprina jo dažų sluoksnį. Atlikus darbą vaškas pasidengia ant automobilio paviršiaus skadriu ir ryškiu sluoksniu.

Galbūt nedaugelis tai žino, tačiau vaškavimas nėra vien estetinė procedūra suteikianti automobiliui daugiau žavesio, tai gali būti ir gera apsauginė priemonė nuo aplinkos poveikio.

Šiame straipsnyje kiek plačiau pakalbėsime apie automobilio vaškavimo procedūrą ir ką apie ją reikia žinoti.

Automobilio vaškavimo efektyvumas

Kalbant apie vaškavimą, visų pirmą verta pabrėžti jog ši procedūra ne tik padeda suteikti papildomo blizgesio ir žavesio estetine prasme, tačiau suteikia ir papildomą apsaugą jo dažams ir išorės apgadinimams.

Tai galioja ne tik nedideliems įbrėžimams, tačiau ir įmušimams atsiradusiems nuo akmenukų ir paverčia juos praktiškai nematomus plikai akiai.

Kartu vaškas ir suteikia papildomą apsaugą nuo vandens poveikio, itin efektyvus būnant kovai prieš koroziją.

Norint, jog vaškavimas savo darbą atliktų tinkamai ir efektyviai, ekspertai jums patartų šią automobilio procedūrą kartoti reguliariai, laikas nuo laiko. Paprastai ją pakanka pakartoti kas kelis mėnesius.

Kitu atveju vaškas paprasčiausiai nueis nuo automobilio paviršiaus, net ir panaudojus aukščiausios kokybės vašką pačiai procedūrai.

Kaip atlikti vaškavimą savo automobiliui?

Jei svarstote apie automobilio vaškavimą atlikima savo transporto priemonei, visų pirma reikėtų pasirūpinti pačiais pagrindiniais dalykais.

Tai būtų:

  • Aukštos kokybės vaškas – jei norite gero rezultato, pataupyti šiuo atveju tikrai neapsimokės, todėl pasitarę su ekspertais, įsigykite geros kokybės vašką kuris suteiks ne tiks estetikos jūsų automobilius, tačiau kartu turės ir efektyviais protekcines savybes.
  • Minkšta kempinė – su kempine mes vašką klosime ant norimų automobilių vietų. Todėl būtinai nusipirkite naują, minkštos medžiagos kempinę kurios pagalba galėsite sėkmingai padengti vašką ant automobilio.
  • Audeklo gabalėliai – su šia priemone mes išgausime norimą blizgesį bei taip pat pvalysime kai kurias automobilio vietas nuo vaško likučių. Dengiant viską vašku, jo gali užtikšti ant automobilio apdailos ir kitų vietų, todėl nedidelis audeklo gabalėlis čia labai pravers. Geriausiai pasirūpinti bent keliais švariais audeklais.

Kuomet turite visas priemones, galima pereiti prie pačio darbo. Pasirūpinkite, jog jūsų automobilis yra visiškai švarus ir sausas, na o automobilis kartu nestovi ant atviros saulės, tam, kad jo paviršius neįkaistų.

Visą kėbulą reikėtų dengti nedideliais plotais, kruopščiai ir po truputį. Jei pasirinkote skystą vaško produktą, nepamirškite supurtyti butelio prieš vaško aplikaciją.

Paimkite kempinę ir ant jos užpilkite vaško, taip pat šiek tiek ant tos vietos kurią ruošiatės trinti. Patartina pradėti nuo aukščiausių automobilių vietų ir apačią palikti ant pabaigos.

Stenkitės ant automobilio apdailos plastmasių neužlašinti vaško, tam, kad poto būtų mažiau darbo viską nuvalant.

Kuomet kempine uždėsite vašką, švelniais judesiais trinkite vašką su vienu iš švarių audeklų, trinkite tol, kol pavyks gauti norimą blizgesį. Po atliktų darbų belieka su kitu švariu audeklu apvalyti automobilio dalis.

Kaip ir sakėme, procedūra reikia kartoti kas 3-4 mėnesius.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme automobilio vaškavimą. Ši procedūra – labai paprasta suteikianti ne tik papildomo grožio, tačiau kartu panaikina įbrėžimus bei suteikia papildomą apsaugą nuo vandens bei kitų aplinkos veiksnių.

Jei svarstote ar vertai jai ryžtis, kiekvienas automobilių ekspertas jums tai tikrai patars.