Kelionė su augintiniu. Ko reikėtų nepamiršti?

 

Kelionė su augintiniu gali būti nuostabi patirtis, bet norint, kad viskas vyktų sklandžiai, svarbu nepamiršti kelių svarbių dalykų. Būtinai apsilankykite augintinių prekių parduotuvėse ir įsigykite būtiniausius dalykus. Nusipirkę iš dokrinesa.lt kačių kraiką, valymo priemones galėsite būti užtikrinti, jog turėsite ramią ir malonią kelionę. Štai keletas svarbiausių patarimų, ką reikėtų įtraukti į savo kelionės planą.

Apsilankymas pas veterinarą ir svarbūs dokumentai

Kelionės planavimas su augintiniu prasideda nuo apsilankymo pas veterinarą. Prieš iškeliaujant į nuotykius su savo gyvūnu, svarbu pasirūpinti veterinario patvirtinimu ir visais reikalingais dokumentais.

Pirmasis žingsnis – pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Patikrinkite, ar jūsų augintinis yra pasiruošęs kelionei ir ar neturi slėptų sveikatos problemų. Veterinaro patvirtinimas yra kaip pažymėjimas į kelionės bilietą – tai suteikia ramybę, žinant, kad jūsų augintinis yra tinkamai pasiruošęs ir sveikas.

Reikalingi dokumentai taip pat yra neatsiejama kelionės dalis. Veterinarijos pažymėjimas, kuriame nurodyta, kad jūsų augintinis yra tinkamai vakcinuotas ir sveikas, yra būtinas daugelyje kelionių vietų. Šis dokumentas yra jūsų įrodymas, kad esate atsakingas augintinio šeimininkas.
Kelionė gali tęstis per kelias šalis ar net žemynus, todėl reikia turėti tarptautinį veterinarinį pasą. Šis dokumentas yra oficialus įrodymas, kad jūsų augintinis atitinka visus reikalavimus ir yra pasirengęs kirsti sienas su jumis.

Kelionės lagaminas

Kai pradedate planuoti kelionę su savo augintiniu, vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuo reikėtų pasirūpinti, yra kelionės lagaminas. Šis žingsnis ne tik užtikrins, kad jūsų augintinis būtų saugus.

Pradėkime nuo tinkamos transportavimo priemonės. Ar tai yra krepšys, ar narvas, svarbu, kad jūsų augintinis būtų laikomas saugiai ir patogiai. Pasirinkite kokybišką ir patvarų krepšį su ventiliacijos angomis, užtikrinančiais pakankamą oro cirkuliaciją, kad jūsų augintinis nejaustų streso dėl oro trūkumo.

Komforto ir saugumo garantas yra tinkamo dydžio pasirinkimas. Lagaminas turi būti pakankamai didelis, kad jūsų augintinis galėtų patogiai stovėti, atsigulti ir pasisukti. Nepamirškite įdėti kelių jo mėgstamų daiktų, kurie sukurs jaukumą ir pažįstamą aplinką.

Kai pasirūpinsite, kad augintinio lagaminas būtų saugus, užtikrinkite, kad jis būtų patogus. Pasinaudokite specialiais kilimėliais, kurie suteiks papildomą šilumą ir minkštumą. Tuo pačiu metu, kilimėlis turėtų būti lengvai valomas.

Nepamirškite įsidėti keleto mėgstamų žaislų ar įvairių užkandžių į kelionės lagaminą, kad būtų galima pasimėgauti trumpu maloniu atsipalaidavimu. Svarbu, kad kelionė būtų ne tik saugi, bet ir maloni jūsų augintiniui.

Atitinkama įranga

Kelionė su augintiniu reikalauja ne tik maisto, bet ir atitinkamos įrangos, kuri užtikrins, kad jūsų augintinis jaustųsi patogiai ir mylimai visą kelionės laiką. Įsitikinkite, kad į kelionės krepšį įtraukėte ne tik pagrindinius daiktus, bet ir visas mažas detales, kurios padės sukurti namų jaukumą.

Pradėkime nuo maisto ir vandens dubenėlių. Pasirinkite kelionei pagamintus, lengvai valomus ir patogius dubenėlius, kurie užtikrins, kad jūsų augintinis gautų reikalingą maisto ir vandens kiekį. Nepamirškite pakankamai maisto ir atsarginių užkandžių, kad galėtumėte juos pasiūlyti, jei kelionė trunka ilgiau nei planuota.

Į krepšį įtraukite ir pagrindinius higienos produktus. Turi būti šiukšlių maišelis, servetėlės, rankšluostis ir gal net augintinio higienos produktai.

Jei kelionė vyksta per šiltą sezoną, nepamirškite apie saulės apsaugą ir vėsius kilimus. Jūsų augintinio nuotaiką gali pagerinti minkšti kilimėliai, ant kurių jis galės atsigulti ir pasimėgauti aplinka.

Turėkite pasirinkimą žaislų, kurie žinoma, yra jūsų augintinio mėgstamiausi. Jie suteiks užimtumą kelionės metu, ypač ilgų kelionių atveju.

Kitas svarbus dalykas yra pirmosios pagalbos rinkinys. Nors tikimės, kad jo nereikės, geriau būti pasiruošusiam. Jame turėtų būti produktai skirti suteikti reikiamą pagalbą gyvūnui pavyzdžiui pincetai, tvarsčių juostelės ir antiseptikas.

Saugumas ir čipas

Kelionės metu, nepaisant geriausių pastangų ir atsargumo, gali kilti neprognazuojamos situacijos. Todėl labai svarbu užtikrinti jūsų augintinio saugumą ir numatyti atsargumo priemones, o viena iš efektyviausių yra mikročipo naudojimas.
Pirmiausia, patikrinkite ar jūsų augintinis jau turi mikročipą, ir jei ne, tai gali būti puiki proga jį įsidėti. Mikročipas yra mažas prietaisas, kuriame yra unikalus identifikacinis numeris. Jis įterpiamas po oda, paprastai prie peties ir suteikia galimybę lengvai identifikuoti augintinį, jei jis būtų prarastas arba pavogtas.

Būkite tikri, kad registravote mikročipą su aktualiais kontaktais. Informacija turėtų būti nuolat atnaujinama, kad būtų užtikrinta greita ir efektyvi jūsų augintinio atpažinimo procedūra. Tai ypač svarbu kelionėse, kai esate toli nuo įprastos gyvenamosios vietos.

Be mikročipo, turėkite ant savęs nuotrauką su augintiniu, kuria galėtumėte pasidalinti su vietos gyventojais, jei to prireiktų. Uždėkite ant jūsų augintinio antkaklio arba pavadėlio savo kontaktinius duomenis, kaip antrąją atpažinimo priemonę.

Jei kelionė vyksta į užsienį, patikrinkite ar jūsų augintinio mikročipas yra suderinamas su tarptautiniais standartais. Tam tikros šalys gali turėti specifinius reikalavimus, kuriuos verta įvertinti iš anksto.

Pabaigai

Kelionė su augintiniu gali būti ne tik maloni, bet ir saugi, jei atidžiai pasiruošite ir neužmiršite šių svarbių dalykų. Tad pasiruoškite su savo augintiniu į nuotykius ir susikurkite nepamirštamus prisiminimus kartu!

Informacijos šaltinis: https://dokrinesa.lt