Kaip pasiruošti teorijos egzaminui Regitroje?

Vairavimo teorijos egzaminas “Regitroje” – tai esminių vairuotojo žinių apie Lietuvos KET patikrinimas. Jame kandidatai sutinka klausimų apie automobilio valdymą, priežiūrą, kaip elgtis tam tikrose eisme susidariusiose situacijose.

Planuojantys įgyti A, AM ar B vairuotojo pažymėjimą pasiruošti ir savarankiškai, be mokyklos pagalbos. Nors čia pasiruošimas ir bus greitesnis, ar tikrai užteks vien pasiskaityti KET taisykles prieš einant laikyti egzamino?

KRITINĖS KLAIDOS LAIKANT „REGITROS“ VAIRAVIMO EGZAMINĄ (VIDEO) →

Straipsnyje aptarsime keletą pagrindinių patarimų kuriuos pateikia vairavimo instruktoriai ir specialistai.

Patarimai ruošiantis teorijos egzaminui “Regitroje”

Gerai išmokite teorinę medžiagą

Nesvarbu ar mokotės vairavimo mokykloje, laikotės kursus internete ar tiesiog įdėmiai skaitote KET vadovėlį – gerai įsiskaitykite į pagrindus kurie gali pasirodyti egzamino metu. Pareigūnų signalai, važiavimo pirmenybės klausimai, kelio ženklai – tik keletas svarbiausių klausimų kategorijų.

Verta paminėti, jog vairavimo kursų kainos mokyklose su ir be teorinės dalies skiriasi nežymiai, todėl tikrai verta pagalvoti ir apie galimybę mokytis teorijos su instruktoriais, net ir planuojantiems tai daryti savarankiškai.

Mokyklų vairavimo specialistai gali pasakyti kur kas daugiau nei sausa knygos teorija, atsakyti į kilusius klausimus ir pasidalinti egzaminų ruošimosi patirtimi.

Spręskite testus

Kad ir daug skaitote ir mokotės iš vadovėlio ar klausotės savo instruktorių, to neužtenka. Būtina praktikuotis sprendžiant KET bilietus. Juk tokios formos egzaminą laikysite ir “Regitroje”.

Skubėti sprendžiant klausimus tikrai nereikia, gerai įsiskaitykite ko jūsų klausia, galbūt pastebėsite “kabliuką” klausimo formuluotėje ar paveikslėlyje? Net ir identiškai skambantys klausimai gali turėti detalių į kurias neatkreipsite dėmesio.

Kitas dalykas, pabaigus testą, neskubėkite spausti mygtuko “užbaigti”, sugrįžkite prie klausimų ir gerai įsidemėkite teisingus bei neteisingus savo atsakymus. Neretai vadinamosios “bilietų” svetainės turi testų kurie padeda mokytis specifines KET vietas.

Sužinoję savo silnybes žinosite kurioms sritims skirti daugiau dėmesio ruošiantis. Kilus neaiškumams, visuomet galite rasti informacijos internete, draugų rate ar paklausus vairavimo mokytojo.

Kuomet sieksite 90-100% ribą sprendžiant skirtingus testus vadinasi esatę pasiruošę laikyti vairavimo egzaminą.

Gerai pailsėkite prieš egzaminą

Skamba paprastai, tačiau dažnai pamirštame miego ir apskritai poilsio reikšmę mūsų gyvenimuose. Paskutiniam vakarui prieš egzaminą, būtina leiskite sau ir savo smegenims pailsėti prieš ateinantį išbandymą.

Savęs spaudimas ir nervinimasis prie nieko gero neprives . jei uoliai mokėtės ir domėjotės – visiškai nėra ko panikuoti. Daugiausiai ką galite sau leisti – labai minimaliai pasiskaityti medžiagos prieš pat egzaminą. Tai geriausiai daryti prieš pat egzamino pradžią jau atvykus.

Venkite vėlavimo

Jei skubate ir atrodo jog nieko nespėjate patirsite visiškai nereikalingo streso dar net neprasidėjus egzaminui. Gerai išsimiegojus ir pailsėjus atvykite į “Regitrą” bent jau 30-40 minučių anksčiau.

Per šį papildomą laiką neskubėdami susimokėsite už savo egzaminą, pateiksite reikalingus dokumentus. Galiausiai likusį laiką galėsite praleisti laukiamajame be jokios įtampos ir susikaupti ateinančiam testui.

Galvokite pozityviai

Šiek tiek pasikartosime – jei sprendėte testus, klausinėjotės ir domėjotės KET teorija – bijoti nėra ko. Nestresuokite ir nusiteikite teigiamam rezultatui. “Regitros” vairavimo teorijos žinių patikrinimo egzaminas teigiamu laikomas gavus 80% rezultatą. Kitaip tariant, 24 klausimai iš 30.

Jei išbandėte visas įmanomas testų versijas ir renkate po 90-100% rezultatą,stresuoti nėra ko. Eikite ir drąsiai laikykite egzaminą!

Egzamino metu susikaupkite

Kai jau laikysitės egzaminą, nepamirškite metodikos kuria sprendėte paprastus testus besiruošiant. T.y įdėmiai įsiskaitykite į klausimo esmę, formuluotę, pateiktus paveiksliukus. Galbūt pastebėsite retą išimtį ar tyčia suglumintį dalyką?

Dar vienas svarbus dalykas – elementariausias atidumas. Prieš pereidami prie kito klausimo įsitikinkite ar pažymėjote visus teisingus atsakymus, ar nieko nepraleidote.

“Regitros” egzamino tikslas yra patikrinti ne tik “sausą” teoriją, tačiau ir jūsų suvokimą kaip elgtis tam tikromis eismo situacijomis, pastabumą, budrumą na ir žinoma, pasiruošimą vairuoti transporto priemonę.

Atmintinė prieš vairavimo teorijos egzaminą iš “Regitra” (Vaizdo įrašas)

Prieš einant laikyti egzamino verta prisiminti visus formalumus ir testo pagrindus. Štai vaizdo įrašas iš pačios “Regitros”, apie teorijos patikrinimo ypatybes.

Neišlaikymas – ne pasaulio pabaiga

Visų pirma – nepanikuokite. Peržiūrėdami savo testo rezultatus labai gerai įsidemėkite padarytas klaidas, pabandykite pasigilinti ir suvokti kur dar jums trūksta žinių bagažo.

Kadangi, kitą egzaminą galėsite laikyti tik po savaitės (7 dienų), turėsite pakankamai laiko pasiruošti ir patobulinti savo silpnybes.

KRITINĖS KLAIDOS LAIKANT „REGITROS“ VAIRAVIMO EGZAMINĄ (VIDEO) →