Šaldytuvo pasirinkimas skirtingoms užduotims

Gerą šaldytuvas būtina turėti, net jei namuose nelaikote daug maisto produktų.

Jo reikia šaltiems gėrimams, pusgaminiams, pienui ar grietinėlei kavai, ledams ar desertams laikyti.

Kai kuriuos vaistus ir kosmetiką taip pat reikia laikyti šaltoje aplinkoje, kad jie per anksti nesugestų.

Jei nenorite, kad įrenginys kristų į akis, galite rinktis įmontuojamą įrenginį.

Jis nepastebimas virtuvės interjere ir toks pat ergonomiškas kaip laisvai pastatomas.

Kokį šaldytuvą galite įsigyti: įvairovė

Maisto produktų laikymo technologijos klasifikuojamos pagal skirtingus parametrus. Atsižvelgiama į išvaizdos savybes ir ypatybes:

Pagal kamerų skaičių ir išdėstymą

šaldytuvo dydisPirmieji pasirodė vienos kameros įrenginiai su viena šaldymo zona arba su mini šaldikliu be savo durelių. Jie skirstomi į pilno dydžio ir mažus modelius. Jie idealiai tinka naudoti užmiesčio namuose, viešbučiuose ir nedideliuose butuose. Jie yra pigūs ir veikia stabiliai.

Populiaresni yra dviejų kamerų modeliai. Jų konstrukcijoje yra dvi kameros – šaldymo kamera ir šaldymo kamera. Kiekvienas jų turi savo sandariai užsidarančias dureles.

Taip pat yra trijų kamerų, kurių trečioji kamera yra šviežumo zona, kurioje palaikomos specialios sąlygos greitai gendantiems preparatams. Ketvirtoji kamera kartais vadinama drėgmės kontrolės kamera.

Dydis

“Kompaktiškųjų” kategorijoje rasite žemų, kvadratinių arba stačiakampių iki 90 cm aukščio įrenginių. Jie patogūs, nes net vaikas gali pasiekti kiekvieną lentyną. Vidutinės klasės modeliai, kurių aukštis siekia iki 150 cm, yra puikus pasirinkimas patalpoms su žemomis lubomis.

Atšildymo modeliai

Rankinis – pats archajiškiausias tipas – šiais laikais beveik nerandamas. Varginantis yra ir lašelinis atitirpinimas, nors ši sistema nenaudoja kaitlentės tūrio. Ji būdinga nebrangiems modeliams. Nė vienas šalčio prietaisas nėra ergonomiškas. Jų nereikia atitirpinti rankiniu būdu – pakanka paprastos plovimo procedūros.

Šaldiklio vieta

Azijiniuose modeliuose šaldiklis yra viršuje, europiniuose modeliuose – apačioje, o amerikietiškuose – šone. Taip pat yra prancūziškas variantas, kuriame apačioje yra vienas didelis šaldiklis, o viršuje – 2 durų šaldytuvas.

Kompresorių tipai ir skaičius

Populiariausi yra vieno kompresoriaus įrenginiai. Ir tai susiję ne tik su kaina. Jie yra mažiau triukšmingi ir labai patikimi.
Įrenginiai su 2 kompresoriais yra brangesni, tačiau papildomas išlaidas pateisina energijos vartojimo efektyvumas, taip pat visiškas kamerų autonomiškumas. Prireikus jas galima išjungti vieną po kitos.

Linijinius kompresorius paprasta gaminti, todėl jie nebrangūs. Jie veikia įjungimo ir išjungimo principu, todėl nuolat patiria įtampą ir yra triukšmingi.

Klimato klasė

Klimato klasė nurodo veikimo galimybes ir yra žymima viena ar keliomis raidėmis. Normalios (N) ir subnormalios (SN) klasės įrenginiai tinka vidutinio klimato sąlygoms.

Pagal energijos vartojimo efektyvumą

Energijos suvartojimas turi įtakos tam, kiek kainuoja vėsinimo įrenginio priežiūra. Kuo mažesnės energijos sąnaudos, tuo pigiau jį naudoti. Kaip ir klimato atveju, prietaisai pagal energijos suvartojimą skirstomi į energijos klases. Ekonomiškiausios klasės yra A+++, A++, A++, A+.

Kalbant apie funkcionalumą

Naudingi režimai:

  • “Ekonominis”, kai suvartojama mažiau elektros energijos.
  • “Atostogų”, kuris palaiko normalią temperatūrą už uždarytų durelių ilgesnio prastovėjimo atveju.
  • “Greitas užšaldymas” – užtikrina greitesnį maisto produktų užšaldymą, kad būtų išsaugota jų spalva ir konsistencija.

Vertingos funkcijos:

  • šviesinė nustatymų indikacija,
  • garsiniai įspėjimai, kai durelės atidarytos,
  • stabili temperatūra dingus elektrai,
  • ledo gamyba,
  • blokavimo sistema, neleidžianti netyčia pakeisti nustatymų ir taip sugadinti maisto produktų.