Kokios rūšies automobilio draudimą reikėtų rinktis?

Automobilio draudimas – privalomas dalykas kuriuo turi pasirūpinti kiekvienas transporto priemonės savininkas.

Galbūt kai kam atrodo, jog tai – tik papildoma išlaida kurios reikalauja valstybė, tačiau iš kitos pusės – tai yra jūsų apsauga nuo įvykusio eismo įvykio ar nelaimingo atsitikimo.

Transporto draudimo rūšių yra keletas pagrindinių, todėl prieš pasirenkant tai kaip drausite savo automobilį – būtina aptarti pagrindinius jų aspektus.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai – kokios rūšies draudimą vertėtų pasirinkti būtent jums?

TPVCA arba privalomasis civilinės atsakomybės draudimas

Savaime, jog tokį draudimą privalu yra turėti kiekvienam vairuotojui kuris nori dalyvauti eisme. Kartu tai yra vienas iš pagrindinių automobilio dokumentų. Jei kaip pavyzdys vairuotoją sustabdo policijos pareigūnai – vienas dalykų kurio jie iš jūsų tikrai pareikalaus tai privalomasis draudimo polisas.

Jo tikslas būti jūsų apsauga nuo nelaimingo atsitikimo ar eismo įvykio, tačiau tuo pačiu metu ir jus civiliškai įpareigoti jeigu jūs esate kalti dėl incidento. Jeigu jo jūs apskritai neturėsite, tuomet jums bet kokiu atveju teks atsakomybė už eismo įvykį, netgi tuo atveju jei jūs nesate kaltas. [toc]

Paprastai, draudimo bendrovės išlaidas už automobilio pažeidimus padengia pačios, Lietuvos įstatymų numatyta tvarka kuri yra vienoda visoms draudimo bendrovėms. Galima sakyti, jog iš esmės skirtumo nėra iš kokios bendrovės privalomąjį draudimą pasirinksite.

Tiesa reikia nepamirškite, jog vairuotojo amžius, vairavimo patirtis bei pati transporto priemonė bus pagrindiniai faktoriai nuo kurių priklausys mokamos sumos už polisą dydis.

KASKO draudimas – brangesnis variantas kuris atsiperka bet kokiu atveju

Nors tokia draudimo rūšis – žymiai brangesnė, tai kartu ir daugiau saugumo bei garantijų suteikiantis variantas. Taip yra dėl to, jog draudimo bendrovė jums atlygins žalą už automobilio patirtus nuostolius, net ir tokiu atveju jeigu jūs būsite eismo kaltininkas.

Kiti atvejai kuomet KASKO tikrai praverčiai yra tuomet kai kaltininko už patirtą žalą nustatyti nėra įmanoma, asmuo pasišalino iš įvykio vietos, įvykus vagystei, stichinei nelaimei, vandalizmui ir t.t.

Taigi, tai yra kur kas daugiau apsaugos suteikiantis draudimo variantas. Tiesa, būtina atminti, jog daugiau naudos asmeniui reikš ir tai, jog bus ir daugiau draudimo sąlygų. Kaip pavyzdys, vairuotojui, pasirašant sutartį dėl poliso, reikia pačiam įrašyti sumą kurią jis privalės atlyginti pats įvykus incidentui.

Atsitikus eismo įvykiui, šia sumą reikės mokėti pačiam, o likusią dalį jei žala bus didesnė, padengs kampanija.

Nelaimingų atsitikimų drauda – papildoma KASKO paslauga

Nors ši sąlygą, vėl gi, reikš ir brangesnį polisą – tai bus papildoma apsauga nuo galimai patirtų sužalojimų įvykus eismo įvykio metu. Paprastai draudimo kampanija pati jums pasiūlys įsigyti tokią paslaugą šalia savo KASKO poliso.

Tokiu atveju, polise bus įrašyta nuo kokių konkrečių sužeidimų yra apsaugotas vairuotojas ar keleiviai – ar tai traumos, neįgalumas ar net mirtis.

Kokią draudimo bendrovę pasirinkti?

Vertinant iš kokios įmonės pirkti polisą, vieningo atsakymo ko gero tikrai nerastume. Na, o jeigu jis ir būtų, tuomet ko gero neturėtume tiek pasirinkimo renkantis bendrovę. Visi turėtume standartines sąlygas pagal kurias draudimas veiktų.

Taigi, būtent pagal draudimo bendrovių siūlomas sutarties sąlygas ir reikėtų rinktis su kuo pasirašinėti sutartį. Atidžiai perskaitykite į tai kas jums yra siūloma ar tai būtų paprastas TPVCA draudimas ar brangesnis KASKO variantas. Tokiu būdu surasite tą polisą kuris jums bus priimtiniausias kainos atžvilgiu ir siūloma apsauga.

Jei kaina jums yra pagrindinis aspektas, tuomet galite pasinaudoti ir internetinėmis draudimo skaičiuoklėmis, tokiomis kaip edrauda.lt. Šioje sistemoje reikės suvesti savo ir automobilio duomenis, o jums akimirksniu bus pateikta šūsnis pasiūlymų iš bendrovių.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme automobilio draudimo rūšis ir tai pagal ką reikėtų jį išsirinkti. Svarbiausias dalykas – įvertinti tai kas jums yra siūloma ir rasti priimtiną variantą kainos atžvilgiu. Tokiu būdu jūs rasite patį geriausią polisą sau.