Kokių problemų gali sukelti kieme apleistas automobilis?

Pasenusiais, galbūt nereikalingais arba iš viso nebevažiuojančiais automobiliais atsikrato ne visi savininkai, dėl tam tikrų priežasčių.

Būna ir taip, jog net ir patys savininkai žino, jog automobilis jau nebevažiuoja, tačiau ir toliau jį palieka stovėti ir apleidžia kiemuose. Galbūt vis dar tikisi rasti jam pirkėją, galiausiai prisėsti prie jo remonto ar kažką panašiai.

Vis dėl to, esant tokiai situacijai automobilį reikėtų kuo skubiau utilizuoti, jeigu nebeturite tikslo būti jo savininku.

Keletas priežasčių tam – tikrai didelės baudos jeigu skeletą įskųs kaimynai, o galiausiai ir užimama papildoma stovėjimo vieta.

Šiame straipsnyje – apie apleistą automobilį mūsų kieme ir kaip taisyklingai juo atsikratyti.

Pirmas dalykas – tinkamas jos išregistravimas

Kaip žinia, anksčiau būdavo taip, jog jeigu automobilis ilgą laiką nedalyvauja eisme, tai yra neturi techninė apžiūros bei draudimo, jis būdavo paprasčiausiai automatiškai išregistruojama. Dabar taip nėra ir norint tai padaryti, reikės darbų apsiimti pačiam.

Jei manote, kad, galbūt išsisuksite palikdami automobilį kažkur visiškai šalimais kokioje miško vietoje ar sąvartyne – klystate. Jo savininką bus labai lengvą atsekti pagal valstybinį numerį. Taigi, nelieka nieko daryti daugiau kaip imtis išregistravimo procedūros.

Tiesa, jeigu savo neveikiantį automobilį jūs pardavėte supirkėjui, taigi ir gali būti išeitis, kadangi tokių įmonių atstovai paprastai pasirūpina visais dokumentacijos reikalais, todėl reikalų sprendimas bus kur kas paprastesnis.

Gali įskųsti ir nepatenkinti kaimynai

Verta pabrėžti ir kitą problemą kurią gali jums atnešti jūsų pamirštas automobilis. Policijos pareigūnai neretai sulaukia tiesioginių skundų ir daugiabučių kiemuose gyvenančių žmonių apie jų kiemuose paliktas ir apleistas mašinas.

Tokios transporto priemonės žmonėms kelia ne tik papildomų bėdų dėl parkavimo (kadangi situacija daugiabučiuose dėl parkavimo yra tikrai nelengva), taip pat gadina bendrą vaizdą ir tiesiog užima papildomą vietą.

Verta pabrėžti nors pirmo skundo metu sulauktumėte tik įspėjimo, jei nesiimsite spręsti šios problemos, kitą kartą jūsų lauks nemenka bauda.

Kaip taisyklingai utilizuoti automobilį?

Jeigu galvojate automobilį pašalinti patys – pagalvokite dar kartą, kadangi, norint tai padaryti taisyklingai, reikia žinoti aplinkosaugos reikalavimus. Priešingu atveju vėl gi jus gali pasitikti nemažos piniginės baudos.

Vėlgi, verta pasikartoti – tas pats laukia ir tuo atveju jeigu sugalvosite automobilį perkelti ten kur bus mažiau „akių“ – savartynas, miško vietovė ir kt. Tokiu atveju taip pat naivu tikėtis pareigūnų malonės, už ilgą laiką nepašalintos transporto priemonės.

Jeigu norite šią problemą išspręsti paprastai ir kartu labai efektyviai – geriausiai yra kreiptis į automobilių supirkėjus. Dažniausiai tokios įmonės pasirūpina dokumentacija, tinkamu priemonės transportavimu, na o ir savininkai net ir už visiškai nevažiuojantį automobilį gali gauti nemenką pinigų sumelę.

Pabrėžtina, jog kai kurie supirkėjai perka apskritai bet ką. Taigi, net ir visiškai surūdijęs „laužas“ jums gali atnešti tam tikros naudos.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme problemas kurias gali sukelti apleistas automobilis stovintis kieme. Galima sakyti, jog pikti kaimynų žvilgsniai – menkiausiai dalykas kas gali atsitikti šiuo atveju, kadangi gaudi baudą už apleistą transporto priemonę – itin daug galimybių. Tinkamai ją utilizuokite ir pagalvokite apie automobilių supirkėjus.