Keletas patarimų, kaip važiuoti ekonomiškiau

Degalų sąnaudos nemažai daliai vairuotojų yra tikras galvos skausmas. Kuras brangsta, atsiranda vis naujų mokesčių taigi vis dažniau vairuotojai yra linkę rinktis ekonomiškesnius automobilius gebančius važiuoti taupiai ir džiaugtis pilnesne kišene.

Tiesa, net ir patys ekonomiškiausi automobiliai kartais nuvilia. Automobilių gamintojai labai dažnai nurodo tokias kuro sąnaudas kurių pasiekti realiomis eismo sąlygomis yra itin sunku, todėl atsiranda dar daugiau nereikalingų nervų bei išlaidų.

Vis dėl to, nepulkite iškart kaltinti gamintojo reklaminiais triukais. Kuro ekonomija nemaža dalimi priklauso ir nuo to kokie yra vairuotojo įpročiai. [toc]

Šiame straipsnyje būtent apie tai ir kalbėsime – keletą patarimų kaip paversti savo vairavimą taupesniu ir ekonomiškesniu. Nesvarbu ar vairuojate dyzelinį, benzininį, hibridinį ar elektromobilį – šiuos patarimus laisvai pritaikysite kasdieninėje praktikoje.

Kuo mažiau svorio su savimi

Atkreipkite dėmesį į tai kokie daiktai mėtosi automobilyje ar yra bagažinėje. Ne paslaptis, jog kai kurių dalykų mums prireikia vos keletą kartų per metus.

Žinoma, gesintuvas, vaistinėlė, avarinis trikampio signalas ar atsarginis ratas – būtini dalykai, tačiau tokius dalykus kaip langų plovimo skysčio bakelis ar kitos auto priemonės bei įvairi papildoma manta tikrai gali būti palikta garaže ar namuose.

Kitas dalykas ką pataria ekspertai yra atsisakyti nereikalingų automobilio priedų, tokių kaip stogo bagažinės laikikliai kurie naudingi yra taip pat vos keletą kartų per metus. Jų taip pat geriau nesivežioti su savimi.

Progresyvus stabdymas ir pagreitėjimas

Labai paprasta taisyklė kuri padės kasdien sutaupyti degalų yra atsiminti, jog vairuojant reikėtų kuo mažiau spaudinėti greičio ir stabdžio pedalus. Visuomet atidžiai stebėkite eismo padėtį ir planuokite savo veiksmus iš anksto.

Kaip pavyzdys, jei matote, jog priešais užsidegė raudona šviesa, atleiskite greičio pedalą, gali būti, jog iki jums atriedant iki sankryžos, šviesoforo signalo pasikeis ir jums stabdyti nereikia. Tai tik vienas pavyzdys situacijos kurioje galite sutaupyti kuro.

Pastovaus greičio palaikymas – jūsų draugas

Stabilaus greičio palaikymo sistema yra funkcija randama net 10 metų senumo automobiliuose, taigi pavadinti jos prabangos preke tikrai negalima. Vis dėl to daugumai vairuotojų nepatinka perleisti kontrolės automatinėms sistemoms, kadangi jiems norisi patiems valdyti greitį.

Kiti galbūt išvis nesidomėjo ir net nežino kaip tokia sistema gali palengvinti jiems kasdienį gyvenimą. Kadangi žmogus negali atlikti funkcijų taip tiksliai kaip automobilis, ši sistema bus puikus būdas sutaupyti, kad ir nedidelį kiekį degalų.

Važiuokite optimaliu automobilio greičiu

Visi žinome, jog važiuojant magistraliniais keliais Lietuvoje šiltuoju metų sezonu turime teisę „paspausti“ iki 130 km/val. Tačiau silpnesniems automobiliams toks tempas gali būti ypač kėblus.

Dažnai mažo variklio tūrio automobiliams optimalus greitis gali svyruoti nuo 80 iki 100 km/val., tačiau tiksliems nustatymams reikėtų atsižvelgti į momentinius automobilio rodmenis. Važiuodami didesniu greičiu neretai sudeginsite daugiau kuro visiškai be reikalo.

Nuolat tikrinkite padangų slėgį

Savo optimalius padangų slėgius ko gero kiekvienas vairuotojas puikiai žino. Na, o jeigu ne, tuomet tai gali patikrinti pasižvalgę po automobilio duomenis arba atidarę automobilio dureles vairuotojo pusėje ir atkreipę dėmesio į staktą.

Pasirūpinkite, jog automobilio padangos nėra per mažo arba per didelio slėgio, priešingu atveju ne tik sunaudosite daugiau degalų, tačiau kartu labiau gadinsite savo padangų komplektą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą dalykų kurie padės labiau sutaupyti kuro. Šie patarimai yra labai paprasti ir lengvai įgyvendinami. Prižiūrėdami save ir automobilį, jūs galėsite labai lengvai sutaupyti savo kasdienėms kelionėms.