Kaip paruošti savo automobilį techninei apžiūrai?

Techninė apžiūra – tai periodinė procedūra kurios metu yra patikrinama automobilio techninė būklė. Vieniems savininkams tai yra įprastas dalykas, kitiems – nemalonus galvos skausmas atimantis jėgų ir laiko.

Žinoma, kiekvienas iš mūsų TA norime praeiti iš pirmo karto, tam, kad kuo greičiau susitvarkyti šiuos reikalus.

Taigi, kaip reikėtų pasiruošti techninės apžiūros procedūrai, kad kiltų kuo mažiau problemų ir būtų galima praeiti viską iš pirmo karto?

Šiame straipsnyje būtent apie tai ir pašnekėsime – pagrindinius aspektus į ką atkreipti dėmesį prieš vykstant į TA stotį.

Kaip vyksta techninė automobilio patikra?

Pirmasis dalykas į kurį dažniausiai dėmesį atkreipia techninės apžiūros operatoriai tai automobilio išoriniai dalykai kaip kėbulas, žibintai ar langų stiklai. Po to seka garsinio signalo, vairo mechanizmo, sėdynės, diržų, valytuvų ir jungiklių žibintams patikrinimas.

Žibintų ir stabdžių veikimas paprastai yra atliekamas naudojantis specialia įranga. Tikrinimo metu yra nustatoma ar visi automobilio stabdžiai tinkamai veikia ir gali užtikrinti saugų bei stabilų stabdymą. Kalbant apie žibintus, šie turi užtikrinti, jog kelias vairuotojui yra tinkamai apšviestas bei taip pat nebūti per daug stiprūs, kad akintų kitus vairuotojus. Šie normatyvai galioja tiek trumpiems, tiek tolimiems žibintams. [toc]

Visus minėtus parametrus dėl automobilio išorės ir jo mechanizmų veikimo labai lengvai galima tikrinti bet kokiame automobilių servise. Kartu iš karto patartina pasitikrinti ir automobilio dugną bei pačia konstrukciją, tai yra ar nesimato akivaizdžių korozijos žymių, dėvimų padangų būklę, vairavimo mechanizmus bei kablio tvirtumą (jei automobilis tai turi).

Grįžtant prie TA tikrinimų, specialios įrangos pagalba taip pat yra tikrinamas automobilio taršumas, ar iš variklio sistemų nesiskverbia tepalai bei kiti skysčiai. Atlikus automobilio patikrą, yra suvedama jo duomenų ataskaita. Jei rezultatai tinkami, tuomet ant valstybinių numerių yra užklijuojami specialūs lipdukai indikuojantys, jog techninė apžiūra buvo praeita. Minėta ataskaita yra įteikiama savininkui.

Jei kontrolierius nustato trūkumų per daug rimtų, jog praeiti techninę apžiūrą, tuomet yra įskaitomas neigiamas rezultatas. Savininkas yra įpareigojamas nedelsiant sutvarkyti automobilio trūkumus ir užsiregistruoti pakartotinai apžiūrai.

Kaip pasiruošti savo automobilio patikrai?

Kitaip nei mano daug kas, elementarius automobilio patikrinimus galima atlikti ir pačiam, prieš vykstant apžiūrai. Jei pasistengsite smulkius trūkumus pašalinti patys, visa procedūra bus gerokai sklandesnė atvykus į TA.

Paprastų patikrinimų atmintinė:

  • Ploviklių ir valytuvų veikimas
  • Akumuliatoriaus pritvirtinimas
  • Indikatorių ir žibintų veikimas
  • Padangų protektoriaus gylis (bent 1,6 mm vasarą, o žiemą – 3 mm)
  • Galinio vaizdo veidrodėlio būklė
  • Stabdžių žibintų veikimas
  • Diržų fiksatorių veikimas
  • Ar turite gesintuvą (bent 2 l talpos), pirmosios pagalbos rinkinį bei avarinį ženklą.

Papildomi dalykai kuriuos galite atlikti

Papildomai galite patikrinti ar visos automobilio sėdynės turi sklandžiai veikiančius saugos diržus, pasižiūrėti ar yra normalus padangų slėgis (pagal gamintojo nurodytus normatyvus).

Jei ruošiatės pakartotiniam patikrinimui, tuomet užtikrinkite, jog visus prieš tai buvusius trūkumus sėkmingai pašalinote. Dar verta žinoti, jei vairuojate automobilį su dujomis, būtina užtikrinti, jog atvykus į TA, jūsų dujų balionas turi bent jau 50 procentų atsargų ir galiojančius patikros dokumentus.

Galiausiai, nors to daryti neprivaloma, galite ir nuplauti savo automobilį prieš vykstant apžiūrai, tuomet automobilis iškart sukels tvarkingesnį įspūdį.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme TA ir keletų bendrų patarimų kaip jos praėjimui paruošti automobilį. Galima sakyti, jog paprastesnius dalykus galima sėkmingai pasitikrinti ir pačiam, na, o pilną automobilio tinkamumą TA praėjimui geriausia yra patikėti servisų profesionalams. Tuomet praeiti techninę apžiūrą bus tikrai nesudėtinga.