Patys brangiausi automobilių remontai. Kas reikalauja daugiausiai priežiūros?

Ko gero kiekvienas automobilių savininkas sutiktų su tuo, jog jų transporto priemonės remontas kartais gali atsieiti labai brangiai.

Didesnės išlaidos už remontą gresia ypač tada kuomet laiku nepastebime kokio nors sistemos gedimo ar apleidžiame savo automobilio priežiūrą.

Tačiau kokių sistemų remontai yra patys brangiausi?

Šiame straipsnyje būtent tai ir aptarsime. Šias sistemas ir automobilio detales reikia prižiūrėti kaip reikiant atidžiai, kitaip gali tekti paploninti savo kišenę nemenka pinigų suma.

Vairo kolonėlė ir jos remontas

Viena brangiausių automobilių sistemų kurias sugebus gali tekti remontuoti – tai vairo kolonėlė. Toks taisymas yra būtinas iškart kuomet pastebime, jog pradeda dingti vairo stiprintuvo skystis automobilyje.

Labai dažnai stiprintuvo skystis pradeda tekėti tiesiog pro kolonėlės šoną, skverbtis iš po apsauginių kolonėlės gumų ar per viršutinį jos riebokšlį. [toc]

Ryškiausias požymis, jog kolonėlę reikės remontuoti, pasireikš bildesiu iš jų, ypač tuomet kai važiuojama nelygiais kelias ar sukiojamas vairas stovint vietoje.

Jei pastebėjote tokį požymį, tuomet nedelsiant vykite į remonto įmonę.

Automobilio turbinos remontas

Paklauskite bet kokio automobilių serviso darbuotojų ir jis tikrai sutiks su teiginiu, jog automobilio turbinos remontas yra vienas iš sudėtingiausių, todėl natūraliai ir vienas iš brangiausių remonto darbų.

Kaip vieną iš pagrindinių priežasčių dėl ko sugesta ši automobilio sistema yra įvardijamas netinkamas tepalo padavimas į turbinos tepimo sistemą.

Atsiradus neįprastiems garsams, padidėjus kuro sąnaudoms ar pradėjus tepalui sunktis į turbinos išorę – pradeda matytis akivaizdūs jos gedimai.

Ekspertai pataria atlikus automobilio turbinos remontą, kartu atlikti ir aplinkinių sistemų taisymus, kurie potencialiai ir galėjo sukelti turbinos gedimus. Tokiu būdu yra sumažinama rizika, jog automobilio turbiną reikės remontuoti pakartotinai.

Automatinė pavarų dėžė

Nors automobilių su automatine pavarų dėže skaičius vis didesnis, ne visi vairuotojai žino, kaip tinkamai ją reikėtų prižiūrėti, tam, kad išvengti šios sistemos remonto darbų.

Anot remonto specialistų, tokios pavarų dėžes, nors ir suteikia kur kas daugiau komforto važinėjantiems vairuotojams, vis dėl to genda žymiai dažniau nei, pavyzdžiui, mechaninė pavarų dėžė. Na, o automatinės dėžės remontas, kartu yra ir žymiai brangesnis.

Pasak jų, norint prailginti automatinės dėžės tarnystės laikotarpį reikėtų laikytis tokių principų:

  • Vengti važiavimo „kick down“ rėžimu (staigaus akseleratoriaus numynimo)
  • Retai naudoti „N“ padėtį
  • Mašinai riedant, nenaudoti „P“ padėties ir kt.

Sankabos su smagračiu keitimas

Smagratis – viena svarbiausių automobilio dalių, kuriais sutrikus, sutrinka ir normalus sankabos darbas.

Anot remonto specialistų, sugedųsį smagratį vairuotojai pastebės pradėję girdėti labai nemalonius ausiais garsus, taps vis sunkiau „įmušti“, atsiras ir vibracijos.

Susidėvėjusi sankaba sukelia daugiau rizikos sugadinti ir kitas automobilio sistemą, todėl uždelsus su remontu, vėliau gali tekti keisti ne tik pačią sankabą bet ir smagratį.

Kitas dalykas ką esą pastebės vairuotojai sugedus sankabai tai yra didesnės kuro sąnaudos, čaižimus junginėjant pavaras ir pan. Todėl norint išvengti rimto gedimo, pastebėjus bet kokius sutrikimus, reikia nedelsiant kreiptis į autoservisą.

Kuo anksčiau vyks remontas, tuo mažiau rizikos brangesniam taisymui.

Paskirtymo diržo remontas

Diržo keitimo ir tokios paslaugos atlikimo kaina skiriasi nuo automobilio gamintojo bei modelio, tačiau tiek vairuotojai, tiek remontininkai sutiktų, jog tai taip pat yra viena iš brangiausių dalykų automobilyje kurį gali tekti keisti.

Ypač didelį dėmesį reikėtų atkreipti tiem automobilių savininkams, kurie neseniai įsigijo jau naudotą automobilį. Jei pagrinde važinėjatės mieste kur reikia daug stovyniuoti šviesoforuose ar kamsčiuose, tuomet diržo priežiūra apskritai turėtų būti vienas iš svarbiausių jūsų automobilio priežiūros prioritetų.

Ir taip, nors pats diržo keitimas apskritai yra brangus, verčiau visuomet laiku jį pasikeisti. Priešingu atveju diržas gali tiesiog nutrūkti, o variklio pažeidimai gali būti kapitaliniai. Čia yra rizikos sugadinti paskirstymo veleną, išlankstyti vožtuvus, stūmoklius ir t..t

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 brangiausius automobilio remontus. Norint sėkmingai eksploatuoti savąjį, būtina reguliariai jį prižiūrėti, o pastebėjus kokį nors gedimą, nedelsiant vykti į remonto įmonę. Priešingu atveju, investuoti į automobilio taisymus gali reikėti labai daug.