Pasitikrinkime: Ar mūsų vairavimo įpročiai – pakankamai saugūs?
Saugumas – vienas svarbiausių aspektų bet kurios kelionės automobiliu metu.
Tiesa, daugelis vairuotojų prieš kur nors pradėdami važiuoti, tikrai pamiršta svarbiausius savo ir keleivių saugumo užtikrinimo veiksmus kurie padėtų išvengti rimtesnių sužeidimų avarijos metu.
Šiame straipsnyje – patarimai iš ekspertų apie tai, kaip vairuoti saugiau pradedant reguliariu automobilinių sistemų patikrinimu ir užbaigiant prietaisų veikimu.
Susireguliuokite savo sėdynę
To dažnai niekas neįvertina, tačiau automobilio sėdynė yra pirmas dalykas kuris gali bus apsaugoti avarijos ir smūgio. Sedėdami automobilyje mes turime užsitikrinti ne tik tai, jog sėdime patogiai, tačiau kartu ir saugiai.
Sėdynę reikėtų susireguliuoti tokiu būdu, kad patogiai galėtume pasiekti akseleratoriaus, stabdžių ir sankabos pedalus, tinkamai pasiekti ir valdyti vairą. [toc]
Sėdėti per arti, tiek per toli yra pakankamai dažnai daroma klaida. Geriausias sprendimas yra atsisėsti taip, jog per daug nereikėtų lankstyti kojų spaudžiant pedalus ir būtų lengva rankomis laikyti vairą.
Kalbant apie atlošą, stenkitės jį nustatyti kaip įmanoma vertikaliau, tam, kad pečiai galėtų tinkamai priglusti. Sakoma, jog nuo tinkamo sedėjimo tiesiogiai priklauso ir taip, kaip vairuotojas sureguos įvykio atveju.
Atrama galvai
Kitas dalykas į ką žmonės nelabai kreipia dėmesio yra galvos atrama. Jei jūsų automobilis gaus smūgį į galą, atrama būtent ir bus pirmas dalykas kuris saugos galvą, kaklą ir stuburą. Stenkitės, jog ji būtų maždaug jūsų ausų lygyje, o gal net šiek tiek aukščiau.
Kuomet sėdynė yra vertikalioje padėtyje, pasistenkite, jog atrama yra kaip įmanoma arčiau jūsų galvos.
Automobilio veidrodėliai
Kitas dalykas kuris užtikrins papildomą saugumą – tai automobilio veidrodėlių nustatymas.
Sureguliavęs sėdynę ir galvos atramą, vairuotojas turi nustatyti veidrodėlius. Kaip žinia, reikia stengtis, jog kaip įmanoma matytume per juos galinio vaizdo. Tai galioja tiek galiniam, tiek šoniniams veidrodėliams.
Toks nustatymas leis mums aprėbti kaip įmanoma daugiau erdvės ir tokiu būdu išvengti susidūrimo.
Saugos diržai
Esant tinkamai sėdynės, galvos atramos ir veidrodėlių pozicijai, pereiname prie saugos diržų. Nors diržo užsisegimo įprotį turime dauguma iš mūsų, vistiek turi užtikrinti, jog nepamirštame jo užsisegti.
Pasirūpinkite, jog segantis, tiek jūs, tiek jūsų keleiviai prisiseda saugo diržą kaip įmanoma arčiau savo kūno einant per krūtinę ir juosmens sritį. Diržo tikslas – priglusti visus automobilyje sėdinčius žmones kaip įmanoma arčiau sėdynės.
Jeigu reikia, pasireguliuokite saugos diržo aukšį į tokią poziciją, kuri būtų tinkama kiekvienam keleiviui.
Pabaigai
Šiame straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių aspektų kurie padės turėti saugesnę kelionę. Šie pasiruošimo žingsniai iš tiesų nėra sudėtingi, tačiau atstikus eismo įvykiui gali jus ir jūsų keleivius sėkmingai apsaugoti nuo sužalojimų, o galbūt net ir išsaugoti jūsų gyvybę.
Nors nuskambės banaliai, tačiau atsarga tikrai gėdos nedaro, todėl prieš kiekvieną kelionę būtinai tinkamai susireguliuokite sėdynę, jos atlošą, susireguliuokite veidrodėlius, na ir žinoma, užsisekite saugos diržus.