Vairo perkėlimas iš dešinės į kairę

Vairo perkėlimas iš dešinės į kairę – tai standartinė procedūra kurios metu vairo mechanizmas yra pritaikomas įprastiniams mūsų šaliems standartams, tai yra vairavimui kairėje pusėje.

Pasaulyje įprasta, jog tokie automobiliai yra kiek pigesni, nei kairėje pusėje vairą turintys automobilyje, dėl kur kas mažesnės jų rinkos.

Todėl kai kurie žmonės ryžtasi įsigyti norimus variantus iš tokių šalių kaip Anglija ar Japonija ir imtis vairo perkėlimo procedūros į tą pusę kuria jie yra įpratę važinėti.

Nori išmokti vairuoti? Vairavimo mokyklos Kaune →

Nors pats perkėlimo procesas yra pakankamai sudėtingas ir reikalaujantis nemažai patirties bei žinių, pabrėžtina, jog jį atliekant nėra pažeidžiami jokie saugumo ar teisės aktai.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai.

Vairo perdėjimo iš dešinės į kairę procesas

Kaip jau sakėme, vairo perkėlimas yra pakankamai sudėtingas procesas. [toc]

Norint jį sėkmingai atlikti, reikia įvykdyti eilę darbų.

Žinoma, tokį darbą galės atlikti tik patyrę profesionalai autoservise, o ir čia reikės ne vieno, o visos specialistų komandos.

Pagrindinės keičiamos detalės yra:

 • Vairo kolonėlė
 • Vairo mechanizmas
 • Pedalų išplanavimas
 • Stabdžių stiprintuvas ir jo vamzdeliai
 • Gazo trosas
 • Ventiliavimo ir kondicionavimo sistemų bei jų vamzdelių
 • Langų mechanizmai
 • Sėdynės
 • Elektros instaliacija

Kokių specialistų reikės kokybiškam darbų atlikimui?

Kaip jau sakėme, tokiam darbui reikės kompetentingų specialistų kolektyvo, tai yra:

 1. Autoelektrikas
 2. Suvirintojas
 3. Autošaltkalvis

Darbų specifika priklausys nuo kiekvieno automobilio individualiai ir jų komplektacijos. Savaime aišku, jog moderniame automobilyje bus daugiau įvairios technikos ir elektronikos, todėl tokiems automobiliams vairo perkėlimo procedūra bus kiek sudėtingesnė.

Pagrindiniai mechanizmai kuriais reikia pasirūpinti atliekant perkėlimą yra salono panelė, vairo kolonėlė, pečiukas arba kondicionierius, pedalų mechanizmas, elektros laidynas, bėgių arba dėžės rankena ir daug smulkiųjų detalių kurias būtina sutvarkyti norint sėkmingai perkelti vairą iš dešinės į kairę.

Visi šie specialistai bus atsakingi už sėkmingą detalių perkėlimą į kitą pusę.

Kokie darbai yra svarbiausi vairo perkėlimui?

Pakalbėjome apie pagrindines automobilio detales kurios turės būti perkeliamos, tačiau dabar svarbu paminėti ir svarbiausius specifinius darbus kuriuos turės

Vienas iš sudėtingiausių darbų vairo perkėlimo procese kuris būtinas atlikti bent pusėje automobilių markių yra pertvaros keitimas. Nuo to ir pradėkime.

Automobilio pertvaros keitimas

Natūralu, jog tokį darbą gali atlikti tik labai daug patirties turintis suvirintojas. Jo darbas, ko gero, yra pats svarbiausias iš visų šiame procese. Tinkamas pertvaros keitimas užtikrins, jog perkėlus vairą į kitą pusę automobilis nepraras savo geometrinio balanso ir netaps pavojingu bei sunkiai valdomu.

Būtent suvirintojo dėka yra užtikrinamas automobilio saugumas ir stabilumas po visų perkėlimo darbų. Kitas dalykas – tai visa automobilio elektronikos sistema.

Apie tai žemiau.

Elektros instaliacijos tvarkymas

Visai kaip ir suvirinimo darbais, norint automobilis tarnautų ilgai ir nieko blogo jo elektronikai neatsitiktų, būtina užtikrinti jo jam bus atliekami aukščiausios kokybės elektronikos darbai. Tokiu atveju, net ir esant atšiauresnėms sąlygoms automobilis veiks kaip jam priklauso, neatsiras klaidų ir nereikės nieko perdarinėti.

Kita vertus, pasitaiko asmenų kurie automobilio mechanizmą nori perkelti kuo pigiau ir greičiau įskaitant ir jo elektroniką, kadangi planuoja jį greitai pardavinėti. Tokiu būdu atliktas perkėlimas bus labai nekokybiškas, o vairuotojas tikrai “nusipirks bėdą”, todėl geriau būti budriems ir vairą perkelti savo iniciatyva, kadangi tik taip galėsite užtikrinti, jog darbai atitiks jūsų lūkesčius.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie vairo perkėlimo procedūrą iš dešinės į kairę. Iš esmės galima sakyti, jog tai – pakankamai sudėtinga procedūra, reikalaujanti nemažai laiko ir įvairių specialistų patirties.

Jei suradote savo svajonių variantą ir norite jam atlikti vairo keitimą važinėjimui Lietuvoje, neskubėkite ir pasirūpinkite, jog darbus atliks tik aukščiausio lygio specialistai. Tik tokiu būdu galėsite džiaugtis savo automobiliu ilgą laiką.