Patarimai kaip pasirinkti pirmąjį automobilį

Sėkmingai išlaikius praktinį vairavimo egzaminą – sunkiausias darbas jau yra nudirbtas. Užsisakius vairuotojo pažymėjimą ir jį vėliau atsiėmus, kiekvienas jaunas vairuotojas pradeda svajoti apie savo pirmąjį automobilį.

Galbūt iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog išsirinkti jį bus tikrai lengva, tačiau pasižvalgius po skelbimų portalus greitai pastebime kiek markių, modelių ir tipų yra siūloma, todėl pasimesti yra tikrai labai lengva.

Vien grožiu čia vadovautis neužteks. Prieš perkant, labai bus svarbu įvertinti tokius dalykus kaip pati kaina, eksploatacinės išlaidos, remontas, draudimas, techninė apžiūra ir t.t.

Tam, kad pasirinkimo procesas būtų kiek paprastesnis šiame straipsnyje mes pateiksime keletą bendrų patarimų kaip išsirinkti savo pirmąjį automobilį.

Prabangaus automobilio verčiau nepirkti

Žinoma, kiekvienas esame pasvavoję apie tai kaip smagu būtų važinėtis galingu ir prabangiu „Mercedes-Benz“ ar „BMW“ automobiliu. Tačiau mes patartumėte su tokiais variantais šiek tiek palūkėti, kadangi pirkdami jį galite padaryti klaidą. [toc]

Visų pirma, neturint daug patirties prie vairo yra didesnė galimybė įvairiems, kad ir nedideliems incidentams – įbrėžimams parkuojantis, smulkioms avarijoms ir t.t. Tokių variantų remontas labai smarkiai atsilieps per kišenę. Na, o ką jau bekalbėti apie eksploatacijos išlaidas pradedančiam vairuotojui..

Geriau rinktis automobilį neturintį daug galios

Optimaliausias variantas būtų pasirinkti automobilio variantą turintį iki 2 litrų darbinio tūrio variklį. Tokio automobilio pradedančiajam vairuotojui tikrai turėtų pakakti, ypač jeigu didžiąją dalį laiko praleisime miesto eisme kur ir taip galioja griežti greičio ribojimai.

Turint galingesnį automobilį, daugumai nepatyrusių vairuotojų atsiranda noras daugiau paspausti ir išbandyti visą automobilio galingumą. To pasekmė dažnai būna viršytas greitis ir gautos baudos iš radarų.

Taigi, kad nereikėtų leisti pinigų mokant už baudas ir nekiltų gresmės prarasti vairuotojo pažymėjimą, pradžiai tikrai geriau rinktis paprastą automobilį. O ką jau bekalbėti apie draudimo ir kitus mokesčius taikomus galingesniam automobiliui.

Draudimo išlaidos

Išlaidos pradedančiajam vairuotojui, neabejojame yra vienas iš svarbiausių prioritetų. Kadangi tuo metu dar neturime didelį atlyginimą mokančio darbo, o kai kurie apskritai dar gyvename su tėvais, nepaslaptis, jog skaičiuosime kiekvieną eurą.

Privalomasis automobilio draudimas jau ir taip bus brangesnis vairutojui neturinčiam stažo. Na o kur dar tokie faktoriai kaip degalų tipas, variklio galia ar modelis kuris taip daro įtakos kainai. Tam, kad neišleisti per daug pinigų, vėlgi, geriau yra rinktis paprastesnį automobilio variantą.

Mažas automobilis – jūsų draugas

Mažesnių gabaritų automobilis pasižymi kur kas paprastesniu manevravimu, kadangi bus lengviau jausti jo tikrus gabaritus, taip pat bus paprasčiau sukinėtis stovėjimo aikštelėje ar keliauti po miestą kur vietos būna žymiai mažiau.

Ne paslaptis, jog „Regitra“ ir vairavimo mokyklos naudoja standartinį automobilio dydį atitinkančius hečbekus. Ilgą laiką mokantis su jais ir po to persėdus prie žymiai didesnio automobilio gali būti žymiai sudėtingiau ne tik manevruoti, tačiau įvertinti atstumą iki kliūties – ar tai būtų šaligatvio borteliai ar kiti priešais važiuojantys automobiliai.

Labai svarbu – techninis tvarkingumas

Niekas nenorime įsigyti automobilio turinčio didelių problemų, o ypač jeigu tai – pirmasis mūsų turimas automobilis. Todėl prieš jį perkant labai svarbu įvertinti ar veikia visos pagrindinės jo sistemos įskaitant ABS sistemą, stabdžius, valytuvus, vairo mechanizmą ir t.t.

Jeigu pirksite tvarkingą automobilį iš tvarkingo šeimininko, išvengsite ne tik daugelio incidentų ir nelaimių, tačiau tuo pačiu teks nereikės leisti pinigų ant remonto patiems.

Pabaigai

Pateikėme keletą patarimų įsigyti pirmąjį automobilį. Tai – labai svarbus, tačiau kartu ir malonus pirkinys. Jei išsirinksime tinkamą variantą atsižvelgus į visus faktorius, galėsime važinėti be jokio streso ar išlaidų dar ilgą laiką.