Kaip išsirinkti automobilio navigaciją?

Kiekvienas gyvenime esame susidūręs su situacija kuomet patiems teko orientuotis nežinomame mieste, klausinėtis žmonių ir t.t.

Taip ne tik užtrukdavome daugiau laiko norėdami pasiekdami savo kelionės tikslą, tačiau kartais tai kainuodavo net nervus ar gerą nuotaiką.

GPS navigacija – puikus instrumentas kuris padeda pasiekti kelionės tikslą bet kokiame pasaulio kampelyje. Tik kyla klausimas ar kuo nors tarpusavyje skirtingi prietaisai ar viso labo tik savo kaina? O galbūt užteks programėlės telefone ar planšetėje?

Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip tinkamai išsirinkti navigacinę sistemą savo automobiliui. Manome, jog derėtų atsižvelgti net į keletą pagrindinių faktorių renkantis tokį orientacinį prietaisą. Juo ir remsimės.

Pagrindinis dalykas – ekranas ir vaizdas

Faktas, jog balsu valdoma navigacija šiais laikais yra itin populiari, dažnai naudojama vairuotojų kaip greitas būdas susiorientuoti mieste. Tačiau leidžiantis į didesnę kelionę nieko geresnio už ekraną patogumui nėra. Jo dėka mes greitai matysime besikeičiančias eismo sąlygas, kliūtis, apvažiavimus ir t.t. [toc]

Ko gero suprantama, jog kuo didesnis ekranas tuo geriau. Paprastai optimalus variantas 4-6 colių įstrižainės variantas kurio dėka galėsite patogiai stebėti eismą. Tiesa, jei matote kiek prasčiau, galima pagalvoti ir apie navigaciją su didesniu ekranu įsigijimą – virš 6 colių įstrižainės.

Dar vienas svarbus dalykas – jūsų ekrano raiška. Kuo didesnė ji bus – tuo ryškesnis ir tikslesnis vaizdas matysis ekrane. Tiesa, tokie variantai gali pasižymėti ir kiek didesne kaina. Rimtai į navigacinę sistemą pasiruošę investuoti asmenys dažnai renkasi vienus brangiausių variantų naudojančių IPS tipo ekranus.

Balsinės sistemos veiksmingumas

Šiais laikais, ko gero visos navigacinės sistemos suteikia galimybę „bendrauti“ su sistema balsiniu būdu ir gauti tam tikrą balsinį atsakymą. Tačiau faktas, jog ne visos jos yra tokios išmanios, jog galėtų tinkamai ištarti gatvės pavadinimą Lietuvoje ar užsienyje.

Norint apeiti šį dalyką, vairuotojai dažnai nurodo tik apytikslę vietą, o atvykę tenai, jau vadovaujasi savo orientacinėmis savybėmis arba prašo žmonių pagalbos. Jei esate žmogus kuriam iš navigacijos būtinas konkretumas, atkreipkite dėmesį prieš pirkdami ar jūsų navigacijos variantas pasižymi funkcija tarti visu gatvių pavadinimus.

Ryšio stiprumas

Ne paslaptis, jog pigiausi GPS variantai pasižymi ir pakankamai silpnais imtuvais, kurie ne visuomet gali užtikrinti tikslius duomenis važiuojant skirtingais keliais. Tas ypač aktualu jei planuojate važiuoti miško ar kitais keliais, kurie yra kiek atokiau nuo miesto ryšio zonų.

Taigi, jei dažnai vykstate tokio tipo keliais užmiestyje, kur kas labiau apsimokėtų įsigyti GPS navigaciją kuri pasižymi galingu imtuvu nesvarbus kur jūs būtumėte ar važiuotumėte. Natūralu, jog toks variantas kainuos šiek tiek daugiau.

Sistemos bazė – joje naudojama programinė įranga

Apart ekrano ir kitų detalių kurias jau paminėjome, itin svarbu yra atkreipti dėmesį į tai, kokią programinę įrangą naudoja jūsų planuojama pirkti navigacija. Prieš pirkdami, atkreipkite dėmesį į tokius dalykus kaip sistemoje esami žemėlapiai ir tai kaip dažnai GPS gauna jų atnaujinimus.

Rinkoje pigiausi navigacinių sistemų variantai pasižymi neatnaujinamomis žemėlapių sistemos. Savaime aišku, jog leidžiantis į didesnę kelionę pasikliauti tokia sistema ne tik kad nepatartina, gali būti ir labai nesaugu.

Šiek tiek brangesni sistemų variantai siūlo reguliarus atnaujinimus savo žemėlapiams, kurie galios visą gyvenimą. Tai reiškia, jog investavus vieną kartą į prietaisą, jūs visam laikui įsigysite puikią sistemą kuria galėsite visuomet pasikliauti.

Kai kurie prietaisų variantai siūlo ir tokių papildomų funkcijų kurios tikrai pravers kelionės metu:

  • Eismo juostos pagalba – modernios sistemos jums gali suteikti pagalbą renkantis eismo juostą pagal jūsų esamą vietą, taip jus iš anksto paruošiant artėjančiam posūkiui, kelio siaurėjimui ar kt.
  • Laisvų rankų įranga – eismo saugumas yra vienas didžiausių GPS gamintojų prioritetų. Kai kurios sistemos turi integruotą pokalbių sistemą kuri jums leis bendrauti telefonu esant svarbiam pokalbiu, išlaikant eismo saugumą.
  • 3D gatvės vaizdas – jei kažkur užsienyje važiuojate didmiesčiu kur daug objektų yra panašūs, 3D vaizdo pagalba galėsite greičiau susiorientuoti per vykstamą vietą.
  • Spūsčių stebėjimas – nenorite stovėti kamštyje? Kai kurios sistemos siūlo pagalbą atsižvelgdamos į eismo srautus, pasiūlydamos alternatyvius maršrutus važiuojant miestais.
    Ir kt.

Ar verta investuoti į navigaciją apskritai?

Beskaitant jums turbūt kilo klausimas, ar iš tikrųjų apsimoka investuoti į navigacinę sistemą? Juk programėlę galiu nemokamai parsisiųsti ant telefono ar planšetinio kompiuterio. Be to, dauguma funkcijų kurias galima rasti brangiausiose sistemose, galima rasti tiesiog programėleje.

Deja, tačiau nėra taip paprasta. Planšetės ir telefonai pasižymi labai silpnais imtuvais palyginus su navigacines sistema, kas jau yra labai didelis minusas keliaujant ilgus atstumus ir per įvairius kelius.

Kitas dalykas – resursai. Nuolat naudojant telefoną ar planšetę, labai smarkiai iškraudinėsite bateriją, kas gali būti nepatogu jeigu neturite kur pasikrauti savo telefoną automobilyje.

Galiausiai – tai gali būti papildomas dėmesio atitraukimas. Skambučiai, žinutės, elektroniai laiškai ar aplinkos pranešimai – visi šie dalykai gali sukelti nepatogumų naudojant GPS navigaciją.

Žinoma, jeigu šią priemonę naudojate retai, tuomet telefoninio varianto jums turėtų tikrai pakakti.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą patarimų navigacijai išsirinkti. Galima sakyti, jog tokią sistemą geriausia yra rinktis tiems, kurie važiuoja dažnai ir daug kur, priešingu atveju – alternatyvų telefone ar planšetėje turėtų tikrai užtekti.