Kaip automobiliui gali padėti poliravimas?

Automobilio poliravimas – tai procedūra kuri padeda panaikinti įvarius ant automobilio paviršiaus esančius įbraukimus ir pagerinti bendrą jo vaizdą.

Tačiau tokia procedūra yra atliekama ne vien dėl estetikos, iš esmės yra pagerinama bendra pačio kėbulo būklė, jam suteikiama daugiau gyvybės.

Tiesa, galima poliruoti ne vien kėbulą,bet ir kitas jo dalis. Straipsnyje – apie tai kaip poliravimas gali padėti bendrai automobilio būklei.

Ir apsauga, ir estetika

Poliruojant kėbulą pagrindinis tikslas yra atnaujinti automobilio spalvą, panaikinti dažymo defektus bei įvairius negilius ant jo esančius įbrėžimus.

Paprastai poliravimo procedūra užtrunka nuo 6 iki 8 valandų, o tikslus laikas – nuo automobilio būklės bei jo spalvos. [toc]

Žinoma, kiekvienas automobilis yra dažomas kitaip, todėl gali skirtis ir dažų banga, padengto lako storis ir t.t. Visuo šiuos faktorius iš esmės reikia įvertinti norint tinkamai atlikti poliravimą. Kartais be šlifavimo neapseinama prieš procedūrą, todėl reikia atlikti ir tai.

Pati procedūra, kaip jau minėta, yra atliekama ne vien dėl to, kad automobilis atrodytų gražiau, tačiau ir tam, kad jo dalys būtų geriau apsaugotos nuo tokių aplinkos veiksnių kaip druska, korozija, smėlis ar UV spinduliai.

Apart spalvos atnaujinimo, poliravimas taip pat padeda panaikinti broką dažuose – nevienodas nudažymas, prie jų prilipusias dulkes, nubėgusius dažus.Pabrėžtina ir tai, jog galima poliruoti ne tik kėbulą, tačiau ir kitas automobilio dalis. Labai dažnai žmonės renkasi ir žibintų poliravimą, kuris pagyvina juos po susidevėjimo.

Kalbant apie pačios procedūros sudėtingumą, ji išties yra nesudėtingas dalykas. Todėl jei norite sutaupyti, galite poliravimą atlikti patys. Tiesa, profesionalus salonas darbus atliks žymiai paprasčiau ir greičiau, bus mažiau rizikos klaidoms.

O ką jau bekalbėti apie reikalingą patirtį ir įrangą tokiam darbui…

Automobilio kėbulo priežiūros būdai

Ko gero kiekvienas savininkas žino kaip svarbu yra prižiūrėti automobilio kėbulą, jeigu norite, jog automobilis važiuotų ilgai ir be jokių problemų.

Ko gero pagrindiniai kėbulo priežiūros būdai būtent ir yra poliravimas, taip pat šlifavimas bei vaškavimas.

Kartais poliruoti kėbulo metalą gali reikėti, jeigu net po kelių automobilių plovimų nedingsta kai kurios purvo dėmės.Nors tai nėra vienintelis būdas prižiūrėti savo automobilio kėbulą, toks sprendimas gali atnešti tikrai gerų rezultatų ypač tuoj atveju jei automobilis yra kiek senesnis.

Dar vienas būdas kurį minėjome – šlifavimas. Kitaip dar ši procedūra yra vadinama dažų ir lako smulkinimu siekiant sulyginti jų sluoksnį ir panaikinti įvairias dažymo klaidas. Kartu po šlifavimo tiek po poliravimo dažnai yra pasirenkamas ir vaškavimas. Tokia procedūra suteikia papildomo spindesio pačiam kėbului.

Neretai poliruojami ir žibintai

Kaip minėjome, poliravimas yra galimas ne tik kėbului, tačiau ir žibintams. Tokia procedūra padaro žibintus skaidresnius ir pagerina bendrą optinį vaizdą. Po poliravimo kartu padidėja ir pačių žibintų pralaidumas, gerėja kelio matys, na ir žinoma, kelionės tampa kur kas saugesnės.

Įvairūs aplinkos veiksniai tokie kaip druska ar UV spinduliai žibintus paveikia panašiai kaip ir mašinos kėbulą. Šviesos tampa blankesnės, sunkiai permatoms, silpsta bendra šviesos srovė. Joks žibintų reguliavimas tokio dalyko nesutvarkys, todėl neliks nieko kito kaip kad poliruoti.

Paprastai patyręs specialistas tokią paslaugą gali suteikti per maždaug valandą laiko, na o rezultatu bus galima mėgautis tikrai ilgą laiką.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme poliravimo procedūra. Iš tiesų galima sakyti, jog ši procedūra nors nėra brangi, tiek automobilio kėbului, tiek jo žibintams gali atnešti išties gerų rezultatų, todėl tai tikrai verta atlikti jei su savo automobiliu turite bėdų.