Pasitikrinkite. Ar teisingai eksploatuojate savo dujinį automobilį?

Visi žinome akivaizdų dujinių automobilių privalumą – jis yra varomas suskystintomis dujomis, kurios yra beveik dvigubai pigesnis kuras nei benzinas ar dyzelinas.

Jei automobilyje yra įrengta tvarkinga dujų sistema su geru sureguliavimu ir suderinimu, važiuosime kur kas taupiau nei naudojant kitas kuro alternatyvas.

Taupumo aspektas – aiškus.

Tačiau kaip taisyklingai eksploatuoti tokį automobilį, kad nesugestų dujų įranga ir galėtume keliauti kaip įprastai keliavę?

Šiame straipsnyje būtent apie tai – automobilio su dujomis eksploatavimo ypatybes.

Teisingas automobilio su dujų įranga eksploatavimas

Dažnas dujinio automobilio vairuotojas paprasčiausiai nežino kaip reikia eksploatuoti savo automobilio dujinę įranga. Žinoma, kalti ir įrangos montuotojai kurie savo klientams tinkamai nepaaiškina kaip reikia tinkamai eksploatuoti būtent tą įrangą.

Pats pirminis dalykas kurį reikia žinoti – tai, jog automobilis turintis dujų įranga vistiek gali važiuoti benzinu. Jei jis nevažiuoja ar net neužsikuria – tuomet yra atsiradęs gedimas dujų įrangoje ar kitoje automobilio sistemoje.

Jei jums meistras sako, kad sumontavus dujas dabar automobilis negali važiuoti benzinu – netikėkite ir verčiau ieškokite kitų specialistų, kadangi benzino paėmimas niekada neturėtų dingti. [toc]

Kitas svarbus eksploatacijos aspektas – automobilio užkūrimas. Čia jį taip pat patartina užkurti tik benzinu. Į dujas perjungti patartina tik tuo metu kai automobilis bus pasiekęs normalią darbinę temperatūrą.

Naujesnių modelių dujinės sistemos jums apskritai neleis perjungti rėžimo į dujas, tol kol variklis nebus pakankamai įšilęs.

Dar vienas dalykas kuriuo gali pakenkti dujų jungimas per anksti – tai vadinamasis atbulinis smūgis. Jis gali sugadinti oro matuoklę automobilyje, sugadinti oro filtro dėžę bei jo paėmimo šlangelę.

Galiausiai kuriant automobilį iškart dujomis, dėvisi dujų reduktorius, kadangi aušinimo skystis nesugeba tinkamai sušildyti sistemoje esančių dujų.

Kaip prižiūrėti dujų įrangą?

Svarbiausias dalykas automobilių dujinei įrangai – tinkamas jos montavimas. Priklausomai nuo įrangos kartos, didesnės priežiūros pačiai sistemai nereikia.

Pagrindinės detalės į kurias reikėtų atkreipti dėmesį – dujų reduktorius kuris turi maždaug 3-4 metų eksploatavimo laikotarpį, taip pat ir dujų įrangos filtrą kurį reikėtų keisti kas pusė metų.

Dažniausi dujinės įrangos gedimai

Patys populiariausi dujų įrangos gedimai yra susiję su naudojamų dujų kokybe ir pačių įrangos komponentų būkle.

Dažniausiai tai būna nepakankamos ar netolygios automobilio apsukos, užgesimai riedant laisva eiga, itin didelės dujų sanaudos, variklio trūkčiojimai ir t.t.

Keletų iš plačiau aprašome žemiau:

  • Prasta automobilio trauka – paprastai taip būna dėl prastai sureguliuoto oro ir dujų santykio automobilio sistemose. Jei įmontuota dujų įranga yra pati paprasčiausia, patartina dujų kiekį perreguliuoti pagal metų laiką.
  • Netolygios apsukos – čia vėl gi kaltas neteisingas dujų mišinys, nustatytas netaisyklingai sumontavus dujas. Automobilio kompiuteris paprasčiausiai nežino, kiek oro reikia paimti, dėl to ir kenčia jo apsukos.
  • Didelės sąnaudos – jos atsiranda dėl didelio reduktoriaus susidevėjimo ir vėlgi, dėl neteisingai pasirinkto dujų mišinio. Toks remontas jau reikalaus išsamesnio taisytojų dėmesio.

Kaip atliekamas dujinės įrangos remontas?

Remontas tokiose sistemose yra atleikamas perdarant ar taisant sugedusius dujų įrangos elementus. Kartu profilaktiškai yra pakeičiamas ir dujų filtras bei nuleidžiamas dujų reduktoriaus kondensato lygis.

Kartu pataisomi ir elektriniai įrangos magnetai, kurie taip pat gali sugesti. Galiausiai taisymų metu yra pakeičiamas ir pats dujų reduktorius bei uždedamos papildomos priemonės kurios apsaugo variklio dalis nuo galimo pažeidimo.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme automobilių su dujomis eksploatavimo pagrindus. Iš esmės galima sakyti, jog svarbiausias dalykas – kokybiškos įrangos įrengimas ir žinoma jos matavimas. Jei eksploatuosime tokį automobilį taip kaip reikia, jokių bėdų neturėtume sulaukti.